Neomezené volání nabízí i utajený virtuální operátor

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
2. 11. 2013 16:45
One Energy prodává energie, nyní má také virtuálního operátora v síti T-Mobile.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Thinkstock

Praha - Bez větší publicity vstoupil zhruba před měsícem na český trh další virtuální operátor - One Mobile. Oproti většině konkurentů přitom nabízí kromě jiného i neomezené volání - tedy produkt, který dosud zůstává doménou velké trojky "opravdových" operátorů.

Při dvouletém závazku nabízí One Mobile neomezené volání a SMS plus 1,2 GB dat 599 korun. Telefónica si za neomezené volání SMS s jedním GB dat účtuje 749 korun, stejně jako T-Mobile nabízející 1,5 GB dat. Vodafone nabízí neomezený tarif s 1,5 GB dat za 699 korun - vše při dvouletém závazku.

Kdo závazek nechce, může si u One Mobile koupit neomezený tarif s 1,2 GB dat za 699 korun s tříměsíční výpovědní lhůtou.

Společnost One Mobile je sesterskou firmou One Energy prodávající plyn a elektřinu jako jeden z alternativních dodavatelů. Mobilní služby poskytuje přes telekomunikační firmu GTS, která je „velkoobchodním" virtuálním operátorem v síti T-Mobile.

Za měsíc provozu zatím One Mobile podle předsedy představenstva Martina Losa získala zhruba tisícovku klientů. Neomezený tarif z nich ale využívá jen kolem stovky.

"Osmdesát pět procent klientů využívá volnosti, kterou jim nabízí náš základní tarif s nulovým paušálem. Slibujeme si od toho, že za poskytnutou volnost získáme od našich zákazníků loajalitu," říká Los. Neomezené volání je podle Losa trend, který ale většina lidí nevyužije.

Se zmíněným "nulovým" tarifem, který je rovněž s tříměsíční výpovědní lhůtou, lze volat za 1,50 koruny mimo síť One Mobile, v rámci sítě je minuta hovoru za korunu. Stejně stojí SMS i jeden MB dat. Hovory se přitom účtují v režimu 60+30 (první započatá minuta celá, další po půl minutách), ve vlastní síti se volá v režimu 60+1 (první minuta celá, dále po vteřinách).

Bod zvratu, kdy by jeho firma začala vydělávat, je podle Losa vypočten na pěti tisících zákaznících.

Poplatek, který není

U One Mobile nicméně zaplatíte za volání na zákaznickou linku, minuta vyjde na 1,82 koruny. K dispozici je navíc jen od osmé ranní do páté odpolední. To se má ovšem podle Losa změnit zhruba do měsíce, pak slibuje nový režim.

Jako potenciální zájemce o služby One Mobile se redaktor online deníku Aktuálně.cz na zákaznické lince dozvěděl například to, že SIM karta od One Mobile vyjde na 200 korun. V ceníku přitom žádná taková položka není. A že žádná taková neexistuje, potvrzuje i Los, který netuší, jak takovou informaci zaměstnanci na infolince mohli poskytnout.

Podle Losa může zájemce o služby One Mobile překvapit poplatek za měsíční vyúčtování v klasické papírové podobě, které vyjde na 40 korun. Kdo si ho nechá poslat elektronicky, má ho zadarmo. Bez poplatku získají vyúčtování v papírové formě jen důchodci a držitelé průkazek ZTP.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy