reklama
 
 

Aukce frekvencí může začít. Telefónica neuspěla u soudu

31. 10. 2013 10:21
Soud odmítl návrh zastavit předběžným opatřením vstup čtvrtého operátora

Praha - Dlouho plánovaný druhý pokus o aukci nových mobilních frekvencí zřejmě začne podle plánu 11. listopadu. Soud totiž odmítl návrh společnosti Telefónica zastavit předběžným opatřením její konání. Informuje o tom server iHned.cz.

Český telekomunikační úřad tak vede v právní bitvě proti stávajícím mobilním operátorům jedna nula. Trojice Telefónica, T-Mobile a Vodafone si stěžuje zejména na podmínky aukce, které zvýhodňují uchazeče o frekvence pro čtvrtého mobilního operátora, tedy jejich novou konkurenci.

I přes odmítnutí předběžného opatření se nyní soudy budou zabývat samotnými žalobami. Stížnosti operátorů řeší i Evropská komise, na níž se Telefónica, T-Mobile i Vodafone obrátili.

Telefónica mimo jiné argumentuje tím, že se český stát dopouští nedovolené veřejné podpory. Vodafone si navíc stěžuje na sdílení sítí mezi Telefónikou a T-Mobilem a na jednoho ze dvou přihlášených nových zájemců Revolution Mobile.

Ten je přejmenovanou PPF Mobile a Vodafone se domnívá, že její prodej bývalému řediteli Tomáši Budníkovi byl jen naoko. Kellnerova finanční skupina, která podle neoficiálních informací kupuje Telefóniku, by tak byla v aukci fakticky dvakrát.

autor: Ekonomika | 31. 10. 2013 10:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama