McDonald's bude učit "fastfoodovou gastronomii". První absolventi budou z Blanska

Ekonomika Ekonomika
2. 10. 2020 13:30
Fastfoodový řetězec McDonald's se rozhodl angažovat v českém školství. Od září příštího roku otevře na Střední škole technické a gastronomické Blansko učební obor zaměřený na fastfoodovou gastronomii. Studenti tříletého oboru kuchař-číšník projdou placenou praxí v restauracích McDonald's, absolventi v nich pak budou mít zajištěné místo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Nový obor si v pilotní fázi vyzkouší zatím 12 žáků. "Do Česka přineseme
příklady nejlepší praxe z výchovy gastronomických profesionálů," říká supervizorka projektu z McDonald's Eva Šimáková.

Zájemci o studium se mohou hlásit již nyní, výuka začne od září příštího roku. Od začátku žáky čeká přibližně stejné množství praxe jako vzdělávání ve škole. "Novým zaměřením oboru rozšiřujeme možnosti našich žáků a obecně zvyšujeme zájem o učňovské školství, které je neprávem podceňované," říká ředitel SŠ TEGA Blansko Pavel Dvořáček s tím, že celé Česko se potýká s poklesem zájmu o gastronomické obory v učňovském školství.

McDonald's má studenty v rámci praxe naučit i to, jak řídit lidi a provoz restaurace. Všichni absolventi následně mohou v řetězci získat pracovní pozici, a to i v řadách nižšího a středního managementu provozoven.

"Absolventi dostanou kromě výučního listu i certifikát vedoucího směny, se kterým u nás mohou rovnou vést jednotlivé úseky, jako kuchyň nebo servis," dodává Šimáková. Certifikát jim podle ní pomůže i k získání práce v zahraničí.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Při pádu z okna kladenské školy dnes zemřela dívka, okolnosti neštěstí vyšetřuje policie

Při pádu z okna kladenské školy v Moskevské ulici dnes ráno zemřela mladistvá dívka. Příčinu a okolnosti neštěstí vyšetřují policisté, řekla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Záchranné složky na místo vyjížděly po 7:00. "Vzhledem k citlivosti případu nebudeme sdělovat další podrobnosti ani věk dívky," uvedla mluvčí.

Na místě zasahovala i záchranná služba. Přes veškerou snahu záchranářů dívka svým zraněním na místě podlehla, uvedla mluvčí Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Uvízlé kamiony zablokovaly silnici mezi Bílou a Ostravicí v Beskydech, tvoří se kolony

Dva kamiony uvízly dne ráno na zasněžené silnici 1/56, kterou v úseku mezi obcemi Bílá a Ostravice zablokovaly. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Situace podle ní vznikla nedisciplinovaností řidičů. "Vjeli na úsek komunikace, kde to není v tomto ročním období možné. Nerespektovali dopravní značení," řekla mluvčí.

Oba vozy v serpentinách u přehrady Šance uvízly. "Jeden se už podařilo odstranit. Na uvolnění druhého se pracuje. Policisté na místě řídí dopravu kyvadlově. Vznikají ale kolony," uvedl Štětínská.

Zdroj: ČTK
Další zprávy