Smažená kuřata v Česku slaví 25 let. Na KFC už v počtu poboček nestačí ani McDonald's

Ondřej Neufus ČTK Ondřej Neufus, ČTK
22. 12. 2019 11:35
První restaurace původem amerického řetězce Kentucky Fried Chicken (KFC) v Česku se otevřela před 25 lety - 22. prosince 1994. Od té doby tu vyrostlo přes sto dalších poboček, řetězec řízený z polské Vratislavi jich tak má už víc než konkurenční McDonald's. Trh fastfoodových restaurací za poslední čtvrtstoletí řádně zhoustl, podívejte se, které značky můžete v Česku potkat.
Foto: Iva Špačková

První restaurace KFC byla v tuzemsku otevřena v roce 1994 ve Vodičkově ulici v Praze. Ve stejné ulici byla už o dva roky dříve otevřena i první česká pobočka McDonald’s. Nyní má KFC po Česku přes 100 podniků, které provozuje v Madridu a polské Vratislavi sídlící společnost AmRest.

AmRest mimo jiné zastřešuje i sítě Pizza Hut, Burger King a kavárny Starbucks. V Česku tak má nyní dohromady 177 restaurací. V loňském roce společnost obsloužila v tuzemsku 39,7 milionu zákazníků, letos KFC očekává 15procentní nárůst na 45,7 milionu hostů.

AmRest loni meziročně zvýšil tržby zhruba o 610 milionů korun na 3,7 miliardy korun, uvedl před časem ředitel českých poboček KFC Libor Hubík. Roční tržby McDonald’s jsou však stále vyšší o dvě miliardy korun.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy