McDonald´s

McDonald's znovu otevře restaurace na Ukrajině, nejdříve v Kyjevě

Řetězec restaurací rychlého občerstvení McDonald's v nadcházejících měsících plánuje znovu otevřít své provozovny na Ukrajině. S odkazem na interní sdělení firmy to ve čtvrtek uvedla agentura AP. Je to podle ní symbol alespoň částečného návratu k normalitě v jinak válkou zasažené zemi, a také ukázka podpory od americké firmy, která se stáhla z ruského trhu.

Hamburgerový gigant zavřel restaurace na Ukrajině po začátku invaze ruských vojsk z konce února. Svým více než 10 tisícům zaměstnancům tam ale dál platí mzdy.

McDonald's začne postupně otevírat restaurace v hlavním městě Kyjevě a také na západě Ukrajiny, kde se prakticky nebojuje a kde fungují i další firmy. Západní podniky, jako jsou například španělské oděvní řetězce Zara a Mango, v Kyjevě normálně fungují i teď.

"Podrobně jsme hovořili s našimi zaměstnanci, kteří dali jasně najevo přání vrátit se do práce a vidět, že naše restaurace na Ukrajině jsou znovu otevřené," uvedl ve zprávě zaměstnancům viceprezident společnosti McDonald's pro zahraniční trhy Paul Pomroy. "V posledních měsících máme čím dál větší důvěru v to, že tím podpoříme sice malý, ale důležitý smysl pro normálnost," dodal.

Zdroj: ČTK

Hackeři získali data některých zákazníků řetězce McDonald's

Hackeři získali data některých zákazníků řetězce McDonald's v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu. Zcizili adresy a telefonní čísla, ale platební údaje nikoliv. Provoz restaurací útok nenarušil. Zprávu přinesl list The Wall Street Journal (WSJ), mluvčí firmy později uvedla, že společnost uvědomí úřady a postižené klienty.

McDonald's je další velkou společností zasaženou kyberútoky - tento týden se hackeři zaměřili už na vydavatele her Electronic Arts, od nějž získali i zdrojový kód pro hry jako FIFA 21, a v květnu na počítačovou síť potrubí pro přepravu ropných produktů americké společnosti Colonial Pipeline.

Podle McDonald's se únik údajů týká jen malého množství jeho klientů. Firma zdůraznila, že do bezpečnosti na síti silně investuje, a proto byla schopna neoprávněnou aktivitu rychle zjistit.

Zdroj: ČTK
Pokračovat