McDonald´s

Hackeři získali data některých zákazníků řetězce McDonald's

Hackeři získali data některých zákazníků řetězce McDonald's v Jižní Koreji a na Tchaj-wanu. Zcizili adresy a telefonní čísla, ale platební údaje nikoliv. Provoz restaurací útok nenarušil. Zprávu přinesl list The Wall Street Journal (WSJ), mluvčí firmy později uvedla, že společnost uvědomí úřady a postižené klienty.

McDonald's je další velkou společností zasaženou kyberútoky - tento týden se hackeři zaměřili už na vydavatele her Electronic Arts, od nějž získali i zdrojový kód pro hry jako FIFA 21, a v květnu na počítačovou síť potrubí pro přepravu ropných produktů americké společnosti Colonial Pipeline.

Podle McDonald's se únik údajů týká jen malého množství jeho klientů. Firma zdůraznila, že do bezpečnosti na síti silně investuje, a proto byla schopna neoprávněnou aktivitu rychle zjistit.

Zdroj: ČTK

Řetězci McDonald's pomohl v době pandemie prodej z okének a doručování. Zisk i tak výrazně klesl

Americké společnosti McDonald's klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 68 procent na 483,8 milionu dolarů (10,8 miliardy Kč). Největší světový řetězec restaurací s rychlým občerstvení musel kvůli karanténním opatřením vyvolaným pandemií zavřít nemálo provozoven, v dubnu to byla například celosvětově čtvrtina z nich. Zachoval se prodej z okének a doručování jídla.

Tržby v pobočkách otevřených alespoň 13 měsíců se společnosti McDonald's v období od dubna do června snížily o 23,9 procenta. Dolů je táhly zejména velké mezinárodní trhy jako Británie, Francie a Latinská Amerika. Analytici dotazovaní společností Refinitiv čekali pokles o 23,24 procenta.

Ve Spojených státech, kde společnost provozuje více než třetinu svých restaurací, klesly tržby v pobočkách otevřených alespoň 13 měsíců o 8,7 procenta, veskrze díky obsluze drive-in a doručování jídla. Očekával se přitom propad o 9,97 procenta.

Zdroj: ČTK
Pokračovat