Wi-fi, jídlo i architektura. Podívejte se, která nádraží jsou rájem pro cestující

Kuni Nguyenová Kuni Nguyenová
13. 4. 2021 14:28
Čistota, dostupnost, design, ale také nabídka restaurací. I to jsou kritéria, podle kterých organizace Consumer Choice Center vybrala ta nejlepší nádraží v Evropě pro letošní - pandemický rok. Koronavirus s cestováním vlakem sice značně "zamával", železnice se ovšem při pokračujícím očkování postupně vrací do života. Podívejte se, které stanice nabízejí cestujícím nejvíce.
Foto: Shutterstock
  • Podle statistik ministerstva dopravy vlakem loni cestovalo meziročně asi o třetinu méně lidí. Dopravci kvůli úbytku cestujících zaznamenali ztráty ve stovkách až miliardách korun. Zasaženy byly zejména spoje do zahraničí, ty ale dopravci nyní začínají postupně obnovovat.

Například České dráhy na konci března znovu spustily linku mezi Berlínem a Budapeští, která dosud končila v Děčíně. Od pondělí znovu jezdí spěšné vlaky linky R29 v celé trase Cheb - Norimberk a zpět. V provozu jsou také ostatní přeshraniční regionální vlaky z Karlovarského kraje do Saska a Bavorska. Vedle toho dráhy mírně posílí i vlaky do Mnichova. Ty jsou v provozu od 7. dubna a zatím jezdí na zkrácené trase z Plzně přes Domažlice do Německa.

Situaci průběžně vyhodnocuje i RegioJet. Ten chce ale nejprve obnovit provoz autobusových spojů, které přes Německo projíždějí. Týká se to linek do Londýna, Paříže, Amsterdamu a Milána. V průběhu příštího roku chce také uvést do provozu noční vlak, který bude jezdit z Prahy přes Berlín a Amsterdam až do Bruselu. 

 

Právě se děje

před 15 minutami

Ozbrojenci zastřelili na vancouverském letišti muže, podle úřadů šlo o válku gangů

Na mezinárodním letišti sloužícím kanadskému městu Vancouver zastřelili neznámí ozbrojenci v neděli 28letého muže. V pondělí o tom informovala agentura AP s odvoláním na kanadské úřady. Osmadvacetiletý muž byl zastřelen nedaleko odletové haly.

Policie byla přivolána na letiště krátce po 15:00 místního času v neděli a podařilo se jí zastavit auto s dvěma podezřelými. Ti na policisty zahájili palbu a ujeli. Policie našla vozidlo v plamenech o 28 kilometrů dál.

Kanadské úřady uvedly, že oběť byla policii známá a že incident souvisí s konfliktem mezi zločineckými gangy, jehož byla oblast v poslední době svědkem. Letiště zůstává otevřené.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 32 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy