Vládci české gastronomie. Deset osobností podle Ekonomu

Ekonomika Ekonomika
20. 12. 2013 8:00
Desítka restauratérů, kteří se zásadně zapsali do moderních dějin tuzemského pohostinství.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jaroslav Pikous Aktuálně.cz

Kdo vládne současné české gastronomii? Týdeník Ekonom přináší desítku restauratérů, kteří se zásadně zapsali do moderních dějin tuzemského pohostinství.

Z toho, že mezi nimi najdeme po jednom Britovi, Norovi, Italovi a Indovi i šest Čechů, se dá odtušit, že česká kuchyně ve své polistopadové éře směle vstřebává prvky té nejlepší světové gastronomické tradice.

Desítku osobností seřadil týdeník Ekonom podle abecedy.

Paul Day (45 let)

Britský šéfkuchař vtrhl do Prahy jako velká voda a velmi rychle si získal pověst energického a schopného šéfkuchaře i podnikatele. Když v roce 2010 otevřel svůj vysněný podnik nazvaný Sansho, doslova během několika měsíců si získal stovky příznivců, kteří oceňovali především jeho unikátní fusion styl spojující evropskou a asijskou kuchyni.

Paul Day
Paul Day | Foto: Matěj Slávik

Paul Day totiž začínal jako řezník v Čínské čtvrti v Londýně, kde získal zkušenosti právě s asijskou kuchyní. Nějaký čas vařil v proslulé restauraci Nobu, pak se ale vydal do Prahy, kde si po úspěchu restaurace Sansho otevřel také vlastní řeznictví s poněkud provokativním názvem The Real Meat Society, které nabízí špičkové maso ze šťastných zvířat (jak tvrdí Day), neboť pocházejí z malých českých farem, neznají stres a nejsou krmena antibiotiky či hormony.

„Otevřeli jsme řeznictví, protože chceme jíst nejlepší maso. A to máme v Čechách. Chceme popřít mýty o tom, že maso je dobré, jen pokud je dovezené z druhé půlky zeměkoule a propagované nadnárodní společností," tvrdí Paul Day a jeho zákazníci mu dávají za pravdu. Jeho chloubou je třeba pálivý džem, který se dělá tři dny.

 

Titus Eliáš (39 let)

Titus Eliáš patří sice k mladší generaci kuchařů, ale rychle se etabloval na pražské gastronomické scéně a v současné době je již spolumajitelem dvou vynikajících restaurací Na Kopci a Na Konci.

Už po skončení školy měl štěstí na dobré podniky, neboť vařil například ve špičkové restauraci Ranjiva Suriho Circle line na Malostranském náměstí, později vyrazil do Německa za slavným českým kuchařem s michelinskou hvězdou Jiřím Pospíšilem.

Titus Eliáš
Titus Eliáš | Foto: Jan Schejbal

Po návratu z ciziny si společně s manažerem Janem Turkem otevřel restauraci Na Kopci, která se zařadila mezi nejpopulárnější podniky v metropoli, neboť nabídla špičkové pokrmy známé především z fine dining restaurací za velmi přívětivé ceny. V loňském roce pak oba mladí nadšenci otevřeli další podnik Na Konci.

Oblíbenou specialitou Tita Eliáše je tatarský biftek, se kterým bodoval už Na Kopci. Jeho nová verze, podávaná nyní Na Konci, je ovšem ještě rafinovanější, neboť kombinuje syrové hovězí maso s pečenými foie gras. Osobně si však ještě více pochutná na tygřích krevetách s červeným kari.

 

Václav Frič (40 let)

Velký milovník a propagátor klasické české kuchyně má za sebou bohatou kuchařskou kariéru, během níž vařil v řadě vyhlášených restaurací od slavného Rybího trhu až po Alcron. Významnou kapitolou Fričovy kariéry bylo též účinkování v Pražském kulinářském institutu, kde vedl mnoho oblíbených kurzů. A protože jako každý špičkový kuchař toužil po vlastním, před nedávnem si otevřel restauraci Na Pekárně v Čakovičkách, která si i přes svoji náročnější lokaci za Prahou okamžitě získala množství nadšených hostů.

Václav Frič
Václav Frič | Foto: Martin Svozílek

Frič klade důraz na klasické české hity připravené z perfektních surovin, díky tomu jsou jeho svíčková či buchty s mákem naprosto neodolatelné. Osobně miluje hlavně pečenou kachnu s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. Ve své restauraci vaří výhradně z čerstvých surovin, přičemž každý den připravuje nové menu. Obdivuje Zdeňka Pohlreicha, který je pro něho největším českým kuchařem současnosti. „Dobrý kuchař se o vás musí dokonale postarat, dát vám dobře najíst a přidat k tomu také lidský kontakt. Pak je to člověk, který rozdává lidem štěstí," vysvětluje svoji kuchařskou filozofii.

 

Nils Jebens (51 let)

Norský restauratér Nils Jebens pochází z Oslo, do Prahy dorazil už v roce 1992, tehdy jako zástupce ředitele rakouského kasina. Praha mu učarovala, a tak se o dva roky později rozhodl založit zde se svým společníkem jednu z prvních fine dining restaurací v metropoli. Legendární restaurace Kampa Park byla otevřena již v roce 1994 a dodnes patří mezi nejoblíbenější luxusní restaurace v metropoli. Na přelomu tisíciletí se osamostatnil a získal do své skupiny nové akvizice - otevřel romantickou Hergetovu Cihelnu, převzal legendární La Provence (ta je již bohužel uzavřená) a také restauraci Bazaar v Nerudově ulici, která se změnila na steakhouse Cowboys.

Nils Jebens
Nils Jebens | Foto: Jan Rasch

Osobně si pochutná na královském burgeru v Hergetově Cihelně či jahodovém "kapučínu" v Kampa Parku, miluje plzeňské pivo, které se pro něho stalo téměř kultovní záležitostí, a také kachnu, kterou mu připravuje jeho česká manželka. Nils Jebens rád pije moravská vína, mezi jeho oblíbené značky patří Hort, Mádl, Sonnberk či Tanzberg. Ve volném čase navštěvuje špičkové světové restaurace a také se věnuje extrémnímu lyžování z vrtulníku.

Zbývajících šest osobností české gastronomie najdete v aktuálním čísle týdeníku Ekonom, kde si můžete přečíst kompletní článek.

---------------------------------------------------------------------------

Jaké jsou trendy v současném vaření?

S kým byste neměli rozhodně chodit na večeři?

A jak se Česko "provařilo" od socialistických čtyřek k michelinským restauracím?

To a mnohem více najdete v aktuální osmatřicetistránkové příloze týdeníku Ekonom. Společně s profily všech deseti nejslavnějších jmen moderní české gastronomie. K dostání na obvyklých místech.

Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu nebo na zařízeních se systémem Android.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

Trump příkazem usiluje o snížení právní ochrany sociálních sítí

Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před převzetím zodpovědnosti za obsah zveřejněný jejich uživateli. Exekutivní příkaz podepsal v reakci na krok společnosti Twitter, která označila několik jeho zpráv za nepřesné. Podle názorů odborníků nemá jeho pokus valnou šanci na úspěch, napsaly světové agentury.

Trump příkazem útočí na ustanovení zákona z roku 1996, které dává společnostem Facebook, Twitter, Youtube a Google de facto imunitu vůči žalobám spojeným s veřejným obsahem, neboť jim udílí status pouhé platformy. Cílem prezidentova příkazu je změnit způsob, jakým je zákon využíván. Regulačním úřadům chce umožnit, aby se mohly vyjádřit k tomu, jak jednotlivé společnosti spravují obsah na sítích.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Odložený klimatický summit bude v listopadu 2021 v Glasgowě

Příští klimatický summit se uskuteční v první polovině listopadu 2021 ve skotském městě Glasgow. Na twitteru o tom dnes informoval britský ministr Alok Sharma, který má organizaci akce na starosti. Vrcholná schůzka se měla v Glasgowě uskutečnit už letos na podzim, kvůli pandemii byla ale v dubnu odložena.

Klimatický summit (COP26) se bude konat od 1. do 12. listopadu. Naposledy se představitelé zemí světa na vrcholné klimatické schůzce setkali loni v prosinci v Madridu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Letadlo z Karáčí před pádem třikrát narazilo do ranveje

Pilot pákistánského letadla, které se minulý týden zřítilo v Karáčí, při prvním pokusu o přistání kontrolní věži neoznámil, že mu nejde vysunout podvozek. Třikrát pak narazil do ranveje, než stroj zvedl a při druhém pokusu přistát havaroval. Podrobnosti z posledních chvil před neštěstím ve čtvrtek zveřejnila pákistánská vláda.

Airbus A-320, který letěl do Karáčí z Láhauru, se zřítil minulý pátek jen zhruba 1,5 kilometru od ranveje. Při nehodě zemřelo 97 lidí; dva pasažéři neštěstí přežili.

Pilot se poprvé pokusil přistát na letišti v pákistánském velkoměstě, neoznámil však nefunkční podvozek. Třikrát se při tomto pokusu dotkl motory ranveje. "Nebyl ve správné výšce … Kontrolní věž mu řekla, nejste ve vyžadované výšce, snižte svou výšku," uvedl pákistánský ministr pro civilní letectví, podle kterého pilot na toto odpověděl, že "to zvládne".

Pilot pak sdělil kontrolní věži několik vteřin před pádem, že ani jeden z motorů nefunguje a že má problém udržet výšku. Očekává se proto, že vyšetřovatelé zkontrolují, zda motory byly při nárazech poškozeny. Ve spodní části motoru se nachází klíčové komponenty, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Česko odpovědělo EU na výtku k voucherům, podle ministerstva jsou v pořádku

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) v termínu odeslalo Evropské komisi odpověď na vytýkací dopis k voucherům za zájezdy zrušené kvůli koronavirové krizi. Podle odpovědi jsou poukazy v pořádku. Komise Česku vytýká uzákonění možnosti pro cestovní kanceláře, vydávat za zrušené cesty vouchery na zájezdy místo hotovosti. V odpovědi ministerstvo předložilo právní argumenty, které podle úřadu svědčí o souladu české legislativy s právem Evropské unie, sdělil mluvčí MMR Vilém Frček.

Ministerstvo podle něj v dopise mimo jiné dokládá, že česká legislativa zranitelným spotřebitelům zachovává veškerá dosavadní práva, která mají u zájezdů zaručena. "Ostatním spotřebitelům tato práva neodepírá, pouze v zájmu naplnění účelu směrnice EU i za koronavirové situace odkládá možnost jejich vymáhání za předpokladu, že by spotřebitelé nevyužili alternativní nabídku voucherů namísto okamžité kompenzace za zrušení zájezdu z důvodu vyšší moci," uvedl Frček.

Česko umožnilo cestovním kancelářím místo hotovosti za zaplacené zálohy na zrušené zájezdy s plánovaným odjezdem od 20. února do 31. srpna vydávat klientům poukazy. Podle komise mají ale lidé právo na vrácení peněz.

Nárok na vrácení hotovosti budou mít čeští klienti, kteří poukaz nevyužijí do 31. srpna příštího roku k úhradě jiné cesty. Odmítnout mohou poukaz lidé ve věku nad 65 let, zdravotně postižení, nezaměstnaní, rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, samoživitelky a samoživitelé či lidé, kteří nemohou kvůli koronaviru pracovat. Peníze mohou rovnou požadovat také školy v případě školních zájezdů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Agentura Fitch zhoršila úvěrový rating vlastníka Komerční banky

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings ve čtvrtek zhoršila hodnocení úvěrové spolehlivosti francouzské bankovní společnosti Société Générale, která v Česku vlastní Komerční banku. Rating dlouhodobých závazků francouzského podniku snížila o jeden stupeň na úroveň A-. Tato ratingová známka se nachází na dolní hranici pásma vyšší střední kvality a stále signalizuje nízké riziko nesplácení závazků.

Zhoršení ratingu podle agentury odráží mimo jiné předpokládaný negativní vliv koronavirové krize na ziskovost společnosti Société Générale. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že jeho další snížení Fitch prozatím nepředpokládá.

Úvěrový rating je důležitým vodítkem pro investory, neboť jim ukazuje, jaká je pravděpodobnost řádného splácení půjček. Má významný vliv na ochotu věřitelů příslušnému subjektu půjčovat a rovněž na podmínky půjčky, například na úrokovou sazbu.

Société Générale koncem dubna oznámila, že se v letošním prvním čtvrtletí propadla do ztráty 326 milionů eur (8,8 miliardy Kč) po zisku 686 milionů eur před rokem. Firma kvůli koronavirové krizi ztrojnásobila rezervy na ztrátové úvěry a její výnosy klesly. Société Générale vlastní podíl 60,4 procenta v Komerční bance, která patří mezi největší banky v České republice.

Agentura Fitch upozornila, že hospodářské výsledky Société Générale byly v prvním čtvrtletí ovlivněny zhoršujícími se ekonomickými podmínkami a vrtkavostí na finančních trzích. Předpověděla, že provozní výsledky banky letos zůstanou pod tlakem a v příštím roce oživí pouze částečně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy