Špatná zpráva pro řidiče. Benzin a nafta opět zdražují

ČTK ČTK
4. 4. 2013 12:13
Benzin stojí více po celé republice, nafta zlevnila pouze v Kraji Vysočina
Za kolik natankovat? To je, oč tu běží.
Za kolik natankovat? To je, oč tu běží. | Foto: Reuters

Praha - Pohonné hmoty u českých čerpacích stanic po třech týdnech opět podražily.

Nejprodávanější benzin Natural 95 stojí o 14 haléřů více než minulý týden, průměrná cena činí 36,44 koruny za litr. Cena nafty vzrostla o sedm haléřů na 35,89 koruny za litr.

Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Kdo zaplatí nejvíc

Benzin zdražoval v celé republice, jeho cena se ve všech krajích dostala nad 36 korun za litr. Nejvíce se zdražení dotklo Pražanů - v hlavním městě stojí Natural 95 nyní o 23 haléřů více.

Nafta zdražovala ve všech krajích s výjimkou Vysočiny, kde naopak průměrná cena proti minulému týdnu o haléř klesla.

Nejvíce peněz dají řidiči za pohonné hmoty v Praze. Hlavní město je jediným regionem, kde se cena benzinu vyšplhala nad 37 korun, Natural 95 se v metropoli prodává za 37,47 koruny za litr. Cena nafty u pražských čerpacích stanic vzrostla na 36,69 koruny za litr.

Nejlevnější benzin koupí motoristé v Jihočeském kraji, kde litr Naturalu 95 stojí průměrně 36,02 koruny. Nafta se za nejnižší cenu prodává v Jihočeském a v Královéhradeckém kraji. V obou regionech stojí shodně 35,52 koruny za litr.


 

Právě se děje

před 29 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy