Špatná zpráva pro řidiče. Benzin a nafta opět zdražují

ČTK ČTK
4. 4. 2013 12:13
Benzin stojí více po celé republice, nafta zlevnila pouze v Kraji Vysočina
Za kolik natankovat? To je, oč tu běží.
Za kolik natankovat? To je, oč tu běží. | Foto: Reuters

Praha - Pohonné hmoty u českých čerpacích stanic po třech týdnech opět podražily.

Nejprodávanější benzin Natural 95 stojí o 14 haléřů více než minulý týden, průměrná cena činí 36,44 koruny za litr. Cena nafty vzrostla o sedm haléřů na 35,89 koruny za litr.

Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

Kdo zaplatí nejvíc

Benzin zdražoval v celé republice, jeho cena se ve všech krajích dostala nad 36 korun za litr. Nejvíce se zdražení dotklo Pražanů - v hlavním městě stojí Natural 95 nyní o 23 haléřů více.

Nafta zdražovala ve všech krajích s výjimkou Vysočiny, kde naopak průměrná cena proti minulému týdnu o haléř klesla.

Nejvíce peněz dají řidiči za pohonné hmoty v Praze. Hlavní město je jediným regionem, kde se cena benzinu vyšplhala nad 37 korun, Natural 95 se v metropoli prodává za 37,47 koruny za litr. Cena nafty u pražských čerpacích stanic vzrostla na 36,69 koruny za litr.

Nejlevnější benzin koupí motoristé v Jihočeském kraji, kde litr Naturalu 95 stojí průměrně 36,02 koruny. Nafta se za nejnižší cenu prodává v Jihočeském a v Královéhradeckém kraji. V obou regionech stojí shodně 35,52 koruny za litr.


 

Právě se děje

před 26 minutami

Sedm lidí zemřelo při explozi v čínské továrně na pyrotechniku

Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v centrální čínské provincii Chu-nan. Informovala o tom dnes agentura AP.

Správa města Liou-jang uvedla, že výbuch nastal ve středu ráno a že výroba byla nelegální. Tým sestavený k vyšetření neštěstí vyslýchá zadržené manažery podniku. Ve čtvrtek byla ve městě pozastavena výroba veškeré zábavní pyrotechniky.

Podobné incidenty nejsou v Číně výjimkou. Přibývá jich zejména před oslavami nového lunárního roku, které nadcházející rok připadají na 25. ledna.

Další zprávy