Sazka vrátila trafikantům 62 milionů, její tržby rostou

Ekonomika Ekonomika
13. 7. 2011 16:59
Sazka tento a příští týden dostává skutečnou konkurenci: Číselné hry Tipsportu a Fortuny
Losování Šťastných deset - konec, odchod moderátora.
Losování Šťastných deset - konec, odchod moderátora. | Foto: Petr Protivánek

Praha - Sazka vyplatila provozovatelům svých terminálů 62 milionů korun z kaucí, které sloužily jako záloha na odvod tržeb. Musela tak učinit poté, co se během jejího krachu snížily tržby na minimum. Výše kaucí se odvozuje právě od toho, kolik sázející u jednotlivých terminálů utratí.

Tým kolem insolvenčního správce Sazky Josefa Cupky oznámil, že pokračuje v oživování padlých loterií. "Tržby nadále rostou, a to i přes fakt, že v minulosti právě prázdninové měsíce přinášely propad o pětinu. U hlavní číselné hry, sportky, která je nejčastěji skloňována v souvislosti se startem konkurenčních číselných loterií, je nárůst stále nejmasivnější - 24 procent," uvedla Cupkova mluvčí Lenka Tichá.

Tržby podle ní rostou i u dobíjení mobilů. Na předplacených kupónech Telefónicy Sazka utrží denně čtyři miliony korun.

Tento týden spustila konkurenční loterii, v níž se tahá šest ze 49 čísel, sázková kancelář Tipsport. Soud jí na poslední chvíli nařídil, aby hru Tipsportka přejmenoval - hraje se tedy pod označením Tip6ka.

Příští týden pak zahájí svou loterii Loto také Fortuna.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Klause propustili z vojenské nemocnice. Cítím se dobře, řekl

Bývalého prezidenta Václava Klause propustili z Ústřední vojenské nemocnice, kde byl od úterý kvůli vysokému tlaku. Řekl, že se cítí dobře. Klaus byl o víkendu v nemocnici kvůli problémům s tlakem a znovu se do ní vrátil v úterý. Ve stejném zdravotnickém zařízení se léčí i současná hlava státu Miloš Zeman.

Osmdesátiletý exprezident neměl v minulosti zdravotní problémy často. V roce 2008 podstoupil operaci kyčelního kloubu, o čtyři roky později se podrobil operaci šedého zákalu. Na konci letošního února onemocněl covidem-19. Po vyšetření v nemocnici se odjel léčit domů.

před 19 minutami

Slovenský žalobce navrhl 13 let vězení bývalému elitnímu prokurátorovi

Prokurátor navrhl soudu, aby potrestal nejméně třináctiletým vězením a propadnutím majetku bývalého šéfa elitní složky slovenské prokuratury Dušana Kováčika, který je obžalován z korupce, zneužití pravomocí a z dalších trestných činů. Žalobce to uvedl v pátek ve své závěrečné řeči, po které ještě vystoupí obhajoba a sám obžalovaný, který vinu od začátku odmítá. Následně by soud mohl vynést verdikt.

Kováčik je zatím nejvýše postaveným někdejším představitelem slovenské justice, který se jako obžalovaný ocitl před soudem po několika vlnách zatýkání vysokých úředníků, podnikatelů či soudců. Tato zatýkání Slovensko zažilo po loňských parlametních volbách, které skončily porážkou do té doby vládních sociálních demokratů (Směr-SD) premiéra Roberta Fica.

Kováčik podle obžaloby mimo jiné za úplatek 50 tisíc eur (1,27 milionu korun) pomohl údajnému šéfovi jednoho zločineckého gangu Ľubomírovi Kudličkovi zůstat na svobodě. Prokuratura tehdy nepodala stížnost proti rozhodnutí soudu, který Kudličku propustil z vazby na svobodu. Stíhán je také pro podezření, že z vyšetřovacího spisu vynášel informace.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Křetínský a Tkáč zvýšili podíl v britské poštovní firmě Royal Mail

Investiční fond Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče zvýšil podíl v britské poštovní společnosti Royal Mail na 17,03 z dosavadních 16,03 procenta. Uvedl to v oznámení určeném pro Londýnskou akciovou burzu (LSE).

Vesa do Royal Mail vstoupila loni v květnu, kdy získala 5,35 procenta akcií. Svůj podíl postupně zvyšovala a loni v srpnu se stala největším akcionářem v podniku, který v roce 1516 založil panovník Jindřich VIII. Royal Mail se zaměřuje hlavně na přepravu poštovních zásilek.

Od vstupu Vesy do Royal Mail akcie britského podniku výrazně posílily, neboť společnost využila boomu prodeje na internetu v době pandemie covidu-19. Zatímco loni na začátku května se akcie Royal Mail obchodovaly zhruba za 1,60 libry, nyní se jejich cena pohybuje kolem 4,90 libry. To znamená růst o více než 200 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy