Stát chce zamítnout Hušákův protest proti pádu Sazky

Zdeněk John
23. 6. 2011 16:26
Loterijní firmy nabírá dech - obnovuje smlouvy o dobíjení mobilů i tržby ze sportky a dalších her
Foto: Petr Protivánek

Praha - Státní zastupitelství, které má na starosti dozor nad insolvenčním případem loterijní firmy Sazka, navrhlo Vrchnímu soudu v Praze, aby zamítl odvolání Aleše Hušáka i některých věřitelů proti prohlášení konkurzu.

Aktuálně.cz o tom informoval zdroj blízký jednáním o Sazce.

Na Vrchní soud už dorazila všechna tři podání, která požadují, aby verdikt o konkurzu Sazky byl zrušen a firma poslána zpět do úpadku. První podal Aleš Hušák, odvolaný generální ředitel a současný předseda představenstva firmy, další pak firma Gladiolus (v níž spolupracují Penta a E-Invest) a samostatně opět E-Invest.

Hušák i firmy jsou podle odvolání přesvědčeny, že konkurz byl prohlášen po neplatném přezkumu pohledávek a nekorektní schůzi věřitelů.

Státní zástupce, který případ dozoruje, však došel k názoru, že městský soud v ničem nepochybil, když Sazku do konkurzu poslal.

Moc nad Sazkou má nyní insolvenční správce Josef Cupka. Ten nejnověji oznámil, že obnovil smlouvu o dobíjení mobilů s prvním ze tří velkých operátorů, společností O2. Také tržby za loterie rostou a podle Cupkovy mluvčí se už dostaly nad úroveň, na níž byly před pádem Sazky do konkurzu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy