Padlo první trestní oznámení na Hušáka - i kvůli platu

Zdeněk John
27. 6. 2011 19:50
Firma Euroclaim podala trestní oznámení na dlouholetého šéfa Sazky Aleše Hušáka
Aleš Hušák, někdejší šéf Sazky.
Aleš Hušák, někdejší šéf Sazky. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Firma Euroclaim Praha podala prostřednictvím svého advokáta trestní oznámení na Aleše Hušáka, dlouholetého generálního ředitele Sazky.

Společnost požaduje, aby policie zjistila, zda se Hušák nedopustil trestného činu porušování povinnosti při správě cizího majetku, dále zda způsobil úpadek Sazky či zvýhodňoval věřitele. Trestní oznámení podala firma k Obvodnímu zastupitelství pro Prahu 9.

"Jde už o 8.-10. oznámení na mou osobu a už jsem je přestal počítat," uvedl v písemné reakci Aleš Hušák. "Společnost, která podala toto poslední, neznám a její vlastník je nedohledatelný, což je logické, protože se brzy ukáže, že jde o křivé obvinění," dodal.

Euroclaim svá tvrzení uvedená v oznámení opírá o údaje z pracovní smlouvy Aleše Hušáka, kterou označuje stejně jako insolvenční správce Sazky Josef Cupka za nemravnou, a dále o údaje veřejně dostupné ze zprávy o hospodaření firmy.

"Je-li výroční zpráva z roku 2009 pravdivá, pak je s podivem, že společnost, vykazující takové zisky a řádně plnící své závazky v roce 2009, se během jediného roku 2010 dostala do takových potíží, které vyústily v její úpadek a následné prohlášení konkurzu na její majetek počátkem roku 2011," píše se v trestním oznámení, jehož text má Aktuálně.cz k dispozici.

Firma vyčítá Hušákovi také to, že pustil 22 manažerů Sazky  ke konkurenci (Fortuně). Hušák sám tento fakt přiznal s odůvodněním, že nikdy nechtěl svým zaměstnanců bránit ve svobodné volbě pro koho pracovat. Euroclaim však v tom, že zrušil na poslední chvíli konkurenční doložky a manažerům údajně vyplatil i prémie, vidí další možný trestný  čin - porušení povinnosti v insolvenčním řízení. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

V Praze, části Středočeského a Ústeckého kraje bude od poledne do večera znovu silně foukat. Nárazy větru ale mají být slabší než ve čtvrtek

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Nouzové dodávky jsou jen záchranná síť. ERÚ vyzval lidi k hledání nových dodavatelů

Energetický regulační úřad (ERÚ) vyzval spotřebitele, kteří se po konci jejich prodejce energií dostali k takzvanému dodavateli poslední instance (DPI), aby neotáleli s výběrem nové smlouvy u vybraného dodavatele. Kromě společnosti, ke které se nyní dostali, mohou zvolit jakéhokoliv dodavatele na trhu. Na páteční tiskové konferenci to řekl předseda Rady ERÚ Stanislav Trávníček.

U DPI podle Trávníčka sice mohou klienti zůstat až půl roku, institut ale slouží primárně jako záchranná síť, aby lidé nezůstali bez elektřiny a plynu. Volba standardního ceníku je cenově výhodnější, uvedl. Změnu doporučují i samotní dodavatelé DPI.

Dodavatelem poslední instance jsou v případě dodávek elektrické energie v současné době v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR). Trávníček dnes uvedl, že přechod na standardní produkty se vyplatí nejvíce zákazníkům s velkou spotřebou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy