Sazka útočila, nová loterie Tipšestka ale začne

Tomáš Fránek
8. 7. 2011 17:19
Tipsport spustí přes změnu názvu novou loterii už v pondělí
Foto: Aktuálně.cz

Brno - Sázková kancelář Tipsport spustí v pondělí novou loterii, která ponese název Tipšestka.

Loterii firma spustí i přes rozhodnutí soudu, který zakázal využívat pro novou loterii název Tipsportca. Soud totiž na žádost Sazky vydal předběžné opatření, podle kterého nesmí Tipsport nový název použít.

Název Tipsportca je podle Sazky za hranicí porušování práv k ochranným známkám, jejichž majitelem je Sazka.

Porušení práv

"Městský soud v Praze rozhodl ve prospěch Sazky a vydal usnesení o předběžním opatření. Na základě něj je Tipsport povinen zdržet se dočasně užívání označení Tipsportca pro název jakéhokoliv svého produktu. V praxi to znamená, že musí číselnou loterii přejmenovat," uvedla mluvčí Sazky Lenka Tichá.

Číselnou loterii Tipsport ale spustí i přes komplikace se soudním rozhodnutím v pondělí, v reklamní kampani firma využila i Leoše Mareše, který byl dosud tváří Sazky. Nový název Tipšestka je podle firma avízem na to, že se v ní bude tipovat šest čísel z 36.

„Předběžnému opatření soudu musíme vyhovět, přestože jsme jej obdrželi čtyři dny před začátkem loterie. Je to pro nás velmi překvapivé a nepříjemné, nicméně loterii jsme přejmenovali. Dnes jsme se se zástupcem Sazky panem Cupkou dohodli, že v této věci nebude ani jedna strana podnikat další soudní kroky," uvedl Petr Knybel, ředitel Tipsportu.

Pondělí 11. července je tak pro český loterijní trh přelomovým datem. Společnost Sazka se svou číselnou loterií sportka přijde po plných čtyřiapadesáti letech o faktický monopol, který v České republice má.

Vysoké výhry

Tipsport slibuje vysoké výhry. "Pravděpodobnost výhry v 1. pořadí v Tipsportce je sedmkrát větší, než tomu bylo u staré známé loterie," uvedl mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

Na polovinu července načasovala start vlastní loterie sázková kancelář skupiny Penta, společnost Fortuna.

Také ta, podobně jako Tipsport, chce začít s tisícovkou terminálů, které kromě poboček Fortuny budou umístěné i v trafikách tak, jako je tomu u terminálů Sazky. Do jara příštího roku ale chce Fortuna rozšířit síť na tři tisíce míst.


 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Írán zatkl opozičního novináře Zama, spolupracoval podle něj se zahraničními tajnými službami

Íránské revoluční gardy oznámily, že zatkly íránského novináře Rúholláha Zama, který využíval komunikační aplikaci, aby posílil disent. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Zam žil podle médií v exilu v Paříži. Okolnosti jeho zadržení jsou nejasné.

Šestačtyřicetiletý Zam, který je synem reformního duchovního Mohammada Alího Zama, byl podle revolučních gard dopraven do Íránu v rámci komplikované tajné operace. O jeho zatčení informovala íránská státní televize s tím, že krok představuje vítězství nad západními tajnými službami. Podle revolučních gard dostával novinář pokyny a ochranu od zpravodajských služeb Francie, Spojených států a Izraele. Jeho zadržení íránské úřady připsaly moderním a inovativním technikám, který byly využity k "oklamání" zahraničních tajných služeb.

Zam v minulosti odmítl, že by spolupracoval se zahraničními zpravodajskými službami. Novinář spravoval populární protivládní zpravodajský kanál Amadnews, kterému íránské úřady připisují podněcování protestů v letech 2017-2018 po sporných prezidentských volbách. Web sdílel videa z protestů, nelichotivé informace o íránských politicích a na šifrované komunikační aplikaci Telegram měl web 1,4 milionu sledujících. Íránské úřady uvedly, že kanál podněcoval násilné povstání, a následně jej zablokovaly. Později ale web začal fungovat pod jiným názvem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy