Prima dostala podle tabulek za reklamu víc než Nova

Veronika Skálová Veronika Skálová
14. 7. 2011 17:52
Podle výpočtů agentury byly investice do reklamy na Primě poprvé v historii vyšší
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Z hlediska tabulkových údajů o reklamě v televizích byl červen přelomovým měsícem. Podle výpočtů agentury Admosphere totiž televize Prima v tomto měsíci předstihla konkurenční Novu v hrubých investicích do reklamy. Čísla zveřejnil deník E15.

Podle údajů Admosphere přesáhly hrubé investice do reklamy na TV Prima v červnu 883 milionů korun, u Novy to bylo 852 milionů. U Primy byl vyšší i počet odvysílaných reklam - 18 931 ve srovnání s 15 008 na Nově.

Obchodní ředitel Admosphere Tomáš Hynčica ale upozorňuje, že tento údaj nelze zaměňovat s reálnými tržbami z reklamy.

"Hrubé investice do reklamy počítáme na základě ukazatele CPP, tedy ceny za jeden bod sledovanosti, který je u Primy už několik měsíců vyšší než u Novy. Výsledný údaj vzniká vynásobením CPP, sledovaností a počtem reklam. Výsledkem jsou hrubé ceníkové ceny. Ty reálné ale ovlivňuje ještě řada dalších faktorů," upozornil Hynčica.

Při reálném vyjednávání o ceně reklamy do hry totiž vstupuje systém bonusů či slev, které se stanici od stanice liší. Letní období je navíc na reklamním trhu o něco slabší než ve zbytku roku, což se může odrazit i na výhodnosti slev, které média nabízí.

Běžné je i to, že pokud stanice v době vysílání reklamy nemá nasmlouvanou sledovanost, odvysílá spot znovu, aby naplnila smluvní podmínky. Stejná pravidla platí i pro reklamu na internetu.


 

Právě se děje

před 6 hodinami

Fotbalista Procházka přestoupil z Plzně do Górniku Zabrze

Fotbalista Roman Procházka po sezoně a půl opustil Plzeň a přestoupil do Górniku Zabrze. Třicetiletý slovenský záložník podepsal s dvanáctým týmem polské ligy smlouvu do konce června 2021 s opcí.

Procházka přišel do Plzně v létě 2018 z Levski Sofia. V české lize odehrál 35 zápasů, v nichž vstřelil devět gólů. Celkově za Viktorii nastoupil ve 46 soutěžních utkáních. Nejvíce se blýskl předloni v listopadu v Lize mistrů na půdě CSKA Moskva, kde vyrovnávací brankou načal obrat na 2:1. Západočeši poté prošli do jarní fáze Evropské ligy.

V Plzni v prosinci skončil trenér Pavel Vrba a jeho nástupce Slovák Adrián Guľa před dnešním odletem na soustředění do Španělska zúžil kádr mimo jiné o Procházku.

"Na angažmá ve Viktorii budu velmi rád vzpomínat, zejména pak na fanoušky, kteří byli vždy skvělí. Plzeň budu i nadále sledovat a přeji jí hodně štěstí," uvedl Procházka pro web plzeňského klubu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Íránský ministr: Írán připravuje místo na vyslání satelitu. Podle USA se snaží ukrývat svůj balistický program

Írán připravuje místo, ze kterého vyšle satelit. Na twitteru to napsal íránský ministr pro informační a komunikační technologie Mohammad Džavád Azarí Džahromí. Informovala o tom agentura Reuters, která připomněla, že podle USA se Teherán takto snaží skrývat svůj balistický program.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Katalánský premiér přišel o mandát poslance, region možná čekají nové volby

Do centra Barcelony vyšly skupiny separatistů, z nichž někteří zapalovali kontejnery. Policie několik osob zadržela. Impulsem k demonstracím bylo bouřlivé zasedání regionálního parlamentu, jehož vedení oznámilo pozastavení mandátu katalánskému premiérovi Quimu Torrovi. Premiérem tohoto španělského regionu Torra zůstává, podle místních médií ale hrozí Katalánsku předčasné regionální volby kvůli dnes vyostřenému rozkolu mezi stranami katalánské vlády.

Další zprávy