Penny dá na vylepšení prodejen v Česku miliardu korun

ČTK ČTK, Věra Tůmová
8. 2. 2012 12:00
Diskontní řetězec Penny hodlá přilákat nové zákazníky modernizací prodejen
Foto: Thinkstock

Praha - Společnost Penny Market, která v Česku provozuje 340 diskontních obchodů, letos zhruba zdvojnásobí investice a do rozvoje tuzemské prodejní sítě vloží více než miliardu korun. Pro ČTK to uvedl generální ředitel společnosti Penny Market Martin Gottfried.

Investice budou směřovat do expanze, logistiky i modernizace prodejen.

Společnost Penny Market už loni v Česku investovala 544 milionů korun a část peněz použila na rekonstrukci 14 prodejen, které díky tomu nyní mají nové vnitřní uspořádání regálů i vizuální styl.

Novou podobu má například prodejna Penny Market v Praze na Spořilově.

"Přestavba a modernizace 14 prodejen ve stylu Penny v Praze na Spořilově měla loni pozitivní vliv na vývoj obratu a počtu zákazníků v těchto prodejnách," uvedl jednatel Penny Marketu Martin Peffek, podle kterého proto bude společnost v modernizaci prodejen pokračovat.

Penny Market patří společně se supermarkety Billa do německé obchodní skupiny REWE Group.

Diskontním prodejnám Penny předloni v Česku klesly tržby meziročně o 136 milionů korun na 26,85 miliardy korun. V roce 2009 společnost Penny Market naopak i díky převzetí konkurenčních obchodů Plus Discount zvýšila tržby o devět miliard korun na bezmála 27 miliard korun.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Katalánsku policie zadržela 25 demonstrantů, zraněných je nejméně 74

Pětadvacet osob zadržela policie při úterních demonstracích v Barceloně a dalších katalánských městech, které vypukly po pondělním rozsudku nad separatistickými politiky.

Potyčky s policií, v něž úterní demonstrace mnohdy přerostly, si vyžádaly nejméně 74 zraněných, informoval dnes list La Vanguardia. Španělská vláda násilí odsoudila a uvedla, že jejím cílem je zachovat v Katalánsku bezpečnost.

Nejvíce lidí místní policie podle listu La Vanguardia zadržela během střetů ve městě Tarragona (13), dalších osm ve městě Lleida, tři v Barceloně a jednoho ve městě Sabadell.

před 34 minutami

Írán už od léta drží francouzského vědce i jeho kolegyni

Íránské úřady zadržely a uvěznily francouzského vědce Rolanda Marchala z Pařížského institutu politických věd, informoval list Le Figaro. Teherán Marchala drží podle deníku už od léta, a to společně s jeho francouzsko-íránskou kolegyní Faribou Adelkhahovou, o jejímž zadržení psala íránská média v červenci. Vědkyně byla zatčena pro podezření ze špionáže, důvod Marchalova zadržení zatím není jasný.

Marchalovi tamní úřady povolily setkání s francouzskými diplomaty a přesunuly ho do běžné věznice. V případě Adelkhahové Teherán v říjnu oznámil, že požadavek Francie na propuštění šedesátileté vědkyně s dvojím občanstvím je vměšováním se do vnitřních záležitostí Íránu a vyřešení situace nijak nepomůže.

Další zprávy