Peníze chce po Sazce i stravenková společnost

Veronika Skálová ČTK Veronika Skálová, ČTK
25. 1. 2011 17:00
Stravenková společnost má u Sazky pohledávku 4,4 milionu korun.
Šéf Sazky popírá, že by loterijní společnost byla v insolvenci.
Šéf Sazky popírá, že by loterijní společnost byla v insolvenci. | Foto: Radek Pecák

Praha - Insolvenční řízení s loterijní společností Sazka, které začalo na návrh podnikatele Radovana Vítka, má dalšího účastníka. K pohledávkám realitního magnáta ve výši 1,5 miliardy korun se připojila společnost Le Cheque Déjeuner s pohledávkou ve výši 4,4 miliony korun.

V insolvenčním rejstříku to zjistila agentura ČTK.

Insolvenční řízení začalo 17. ledna poté, co byl soudu doručen návrh Vítkovy společnosti Moranda. Sazka odpočítává 20 dní, které na vyjádření k tomuto návrhu, zároveň musí předložit seznam celého svého majetku, ale i dlužníků, věřitelů nebo zaměstnanců.

Radovan Vítek skoupil pohledávky za Sazkou od několika bank a trvá na tom, že loterijní společnost je předlužená, protože není schopna svým závazkům dostát. Vedení Sazky v čele s Alešem Hušákem to ale popírá a plánuje restrukturalizaci společnosti.

Dluhy společnosti vznikly při stavbě pražské O2 Arény. Tehdy Sazka vydala dluhopisy, aby sehnala potřebné finance.


 

Právě se děje

před 28 minutami

Na Děčínsku vzplála vlaková souprava, nikdo nebyl zraněn

Předběžnou škodu 15 milionů korun způsobil v pátek vpodvečer požár vlakové soupravy v Rybništi na Děčínsku. Všichni cestující stačili bezpečně vlak opustit. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, v 19:15 požár hasiči zlikvidovali. O události informovali hasiči Ústeckého kraje na twitteru.

Podle České televize šlo o spoj společnosti Arriva ze Šluknova do Kolína. "K uhašení soupravy bylo potřeba 20 000 litrů vody. Příčina požáru je v šetření," uvedli hasiči. Oheň propukl před 18:00.

Kvůli požáru byla na trati mezi Děčínem a Rumburkem v úseku mezi stanicemi Rybniště a Jedlová zhruba na tři hodiny zavedena náhradní autobusová doprava.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na palestinských územích se po 15 letech uskuteční volby

Palestinský prezident Mahmúd Abbás v pátek oznámil termín příštích parlamentních a prezidentských voleb. Uskuteční se v květnu a červenci a budou první za 15 let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž mají volby pomoci vyřešit dlouholetý vnitropalestinský konflikt.

Palestinská autonomie, která má na Izraelem okupovaném Západním břehu Jordánu omezenou samosprávu, podle prohlášení Abbásovy kanceláře uspořádá 22. května parlamentní a 31. července prezidentské volby. Konat by měly na Západním břehu Jordánu, v Pásmu Gazy a ve východním Jeruzalémě.

"Prezident nařídil volební komisi a všem státním orgánům, aby zahájily demokratický volební proces ve všech městech vlasti," stojí v prohlášení citovaném agenturou Reuters. Hnutí Hamás vyhlášení voleb uvítalo a vyjádřilo naději, že pomohou ukončit rozkol.

Zdroj: ČTK
Další zprávy