Obětí kriminality byly tři pětiny českých firem

rg
16. 10. 2007 15:00
Vyplývá to z výzkumu PricewaterHouse

Praha - Z celosvětového průzkumu firmy PricewaterhouseCoopers vyplývá, že více než tři pětiny společností v České republice se staly za poslední dva roky oběťmi hospodářské kriminality. Informaci zveřejnil server iDnes.

V průměru přišla každá taková firma o 34 milionů korun. Nejfrekventovanějšími trestnými činy, se kterými se firmy setkávají, jsou krádeže, korupce a uplácení.

Ačkoliv patří Česko k zemím s vysokou mírou hospodářské kriminality, za poslední dva roky se situace zlepšila. Statistika za celou střední a východní Evropu mluví o 50 procentech postižených společností. V celosvětovém měřítku je to pak 43 procent. Nejčastěji se jedná o firmy z oboru pojišťovnictví a o maloobchody.

Firma PwC provedla svůj průzkum na 5400 společnostech z celého světa. Český vzorek tvořilo 79 firem.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vstupenky na Kosovo nakonec budou k dostání i na internetu

Vstupenky na zápas českých fotbalistů s Kosovem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy nakonec budou k dispozici i přes internet. Fotbalová asociace ČR původně online prodej v rámci bezpečnostních opatření zrušila, dnes však umožnila rezervaci přes web.

Fanoušci si rezervované lístky poté buď vyzvednou těsně před zápasem v Plzni, nebo je dostanou poštou. Stejně jako při prodeji na pokladnách stadionu ve Štruncových sadech, kde se utkání 14. listopadu uskuteční a výhra reprezentaci zajistí místo na Euru, bude při rezervaci na webu www.vstupenkyfotbal.cz možné na jeden občanský průkaz pořídit pouze čtyři vstupenky.

před 29 minutami

Útok Afghánce na severu Rakouska má druhou oběť, zemřel zaměstnanec ubytovny

Pondělní útok nožem v severorakouské obci Wullowitz u jihočeských hranic si vyžádal druhou oběť, těžkým zraněním podlehl pracovník místní ubytovny pro žadatele o azyl. V pátek to podle agentury APA oznámila policie. Za incidentem podle vyšetřovatelů stojí neúspěšný afghánský žadatel o azyl, který nejprve pobodal svého opatrovatele a poté při útěku zabil místního zemědělce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy