ČSA spouští nové linky, v zimě poletí i na Maledivy

Ekonomika Ekonomika
7. 10. 2011 15:50
Přibudou nové destinace, na některá místa se ale přes zimu létat nebude
Část nových destinací nabídne ČSA díky codesharingu s Etihad Airways.
Část nových destinací nabídne ČSA díky codesharingu s Etihad Airways. | Foto: Abu Dhabi Aiport

Praha - Dvacet zpátečních letů navíc a několik nových destinací včetně exotických Malediv nabídnou letos ve srovnání s minulou zimní sezonou České aerolinie (ČSA). Podobně jako v minulosti přes zimu také přeruší do některých destinací lety.

"V letovém řádu se objeví několik nových destinací, například Malé na Maledivách, nebo ruské Soči a Kazaň. Další pak přibudou v průběhu sezóny, například Seychely," uvedla mluvčí aerolinek Hana Hejsková.

Upozornila, že ČSA budou v zimě vypravovat do destinací v Rusku týdně 50 zpátečních letů, což je nejvíc v historii firmy. K těm stávajícím přibude linka z Karlových Varů do Samary a  nocující spojení do Moskvy.

Více bude i letů na Ukrajinu, kde spojení posílí o večerní spoj třikrát týdně do Kyjeva. Počet zpátečních letů tak dosáhne 27 týdně.

Zimní letový řád se díky codeshare s jinými dopravci rozroste o další destinace, kromě Soči a Kazaně jde například o dříve oznámený codeshare na lince Praha Paříž, kde v zimě počet spojení dosáhne 40 týdně.

Naopak několik destinací po dobu platnosti zimního letového řádu z nabídky zmizí. Stejně jako loni přeruší ČSA lety do Marseille a Benátek stejně jako nedávno otevřenou linku do Bordeaux, kvůli menší poptávce se po většinu zimní sezony nebude létat ani do Taškentu. Přerušení čeká i spojení z Bratislavy do Barcelony, Bruselu a Říma.

Takhle ČSA slavily spojení Etihad Airways:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Brazilská komise doporučila obvinit prezidenta Bolsonara, vadí jí jeho přístup k pandemii

Vyšetřovací komise horní komory brazilského parlamentu doporučuje obvinit prezidenta Jaira Bolsonara a desítky dalších činitelů z několika trestných činů kvůli jejich přístupu k pandemii covidu-19. Informují o tom místní média s odkazem na zprávu, která má být zveřejněna ve středu a o níž mají senátoři hlasovat 26. října. Podle analytiků sice není pravděpodobné, že by prokuratura stíhání prezidenta zahájila, závěry komise ale mohou Bolsonarovi uškodit v prezidentských volbách, jež se mají konat příští rok. Bolsonaro už dříve vyšetřování komise označil za frašku.

Senátní komise za téměř půl roku vyslechla desítky expertů i vládních činitelů, jejichž výpovědi mohli Brazilci sledovat v televizi. Ve zprávě, která má bezmála 1200 stran, viní prezidenta zejména z toho, že odmítal koronavirová opatření zaváděná brazilskými guvernéry, doporučoval proti nemoci covid-19 vědecky neověřené medikamenty a obstrukcemi zpozdil dodávky vakcín proti covidu. Tím přispěl k jeho šíření a k úmrtí spojených s covidem, jichž dvousetmilionová Brazílie eviduje na 604 tisíc.

Zdroj: ČTK
Další zprávy