Bontonland mění majitele, síť obchodů koupil Wronka

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
9. 5. 2011 19:05
Cenu obchodu obě strany tají
Blu-ray. Ilustrační snímek
Blu-ray. Ilustrační snímek | Foto: Reuters

Praha - Bontonland, největší tuzemská síť obchodů s hudbou, filmy a počítačovými hrami, má nového majitele.

Koupil ji producent Lešek Wronka, který objevil mimo jiné zpěvačku Ewu Farnou. Detaily transakce nejsou známy, napsal server iHNed.cz

Obchody dosud vlastnila skupina podnikatelů v čele s Milošem Petanou. Ten podle serveru postupně rozprodává své impérium. Za nezveřejněných podmínek před měsícem prodal svou polovinu společnosti Global Inspiration, která provozuje internetovou televizi Stream.cz.

Wronka zatím neřekl, jaké má s firmou plány. "Podepsal jsem to teprve před půl hodinou, nechci se k tomu teď vyjadřovat," řekl serveru kolem 15. hodiny.

Pokles prodejů o 15 procent

Bontonland byl v roce 2004 vyveden z holdingu Bonton a prodán. Zhruba 40 procent Bontonlandu na konci roku 2009 vlastnil Petana, dalších 35 procent firmy připadalo bývalému prezidentovi ČSA Radomíru Lašákovi a 25procentním podílem disponoval Zdeněk Kozák.

Společnost se už několik let potýká s propadem prodejů hlavně u DVD nosičů a multimédií. Podle dřívějšího vyjádření jeho šéfů za tím stojí hlavně pád cen a konkurence na stáncích, ale také ilegální kopírování.

I kvůli nižší poptávce a uzavření pěti prodejen mu předloni klesly tržby meziročně o 15 procent na 376,4 milionu korun. Ztrátu Bontonland v roce 2009 snížil ze 7,1 milionu korun na 4,5 milionu korun.

Bontonland musel kvůli poklesům prodeje uzavřít 12 z 30 svých poboček v Česku. V tomto roce se ale firma nadechla opět k expanzi. Zkouší prorazit s konceptem miniprodeje, který by měl podpořit i prodej přes internet. Do něho firma loni hodně investovala a zatím přes ní Bontonland prodává zhruba desetinu zboží.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy