Je vám doma zima? Zahřejí vás topné obrazy

Andrea Berniová
5. 10. 2012 14:28
Už žádné nevzhledné radiátory ani vysušený vzduch. Topné obrazy dokáží topit efektivně
Proč by obrazy nemohly topit?
Proč by obrazy nemohly topit? | Foto: Aktuálně.cz

Zima se pomalu blíží. Ještě jste nezačali topit? Pak se ujistěte, že vůbec budete mít jak. Máte provedenou kontrolu plynového kotle? Pokud topíte pevnými palivy, nakoupili jste dostatek briket či palivového dřeva? Můžete topit i jinak - pomocí obrazů. Přesněji se jedná o infrapanely, které nesou určitý motiv, třeba právě obraz.

Jak infrapanely fungují? Produkují infračervené záření, které se šíří prostorem pomocí paprsků. Výhodou infračerveného záření je, že zahřívá předměty (stěny, nábytek, podlahu) i lidské tělo, ale nikoli vzduch. Může vám tak být příjemné teplo, ale nemusíte dýchat horký a vysušený vzduch. Místnost je vždy vytápěna rovnoměrně.

Při topení obrazy se nevíří prach

Pokud topíte radiátory, vzduch v místnosti cirkuluje, jak se teplo dostává do chladnějších částí místnosti. Když cirkuluje vzduch, dochází k víření prachu - to je nepříjemné obzvlášť pro astmatiky a alergiky. U topných obrazů se to nestane. Další výhodou je, že nevysušují vzduch - naopak vysuší vlhké zdi, čímž snižují riziko vzniku plísní. Navíc se mohou stát ozdobou interiéru, na rozdíl od radiátorů, které většinou nevypadají zrovna stylově (pokud si nevyberete designový kousek).

Vyberte si svůj vlastní obraz

Topný obraz je napájený z elektrické sítě. A jak bude vypadat? Máte na výběr z různých motivů. Pokud se vám žádný nebude líbit, můžete si zvolit vlastní fotografii a v elektronické formě ji dodat prodejci. Ten vaším motivem potáhne infrapanel. Můžete si vybrat i rám. Vznikne tak topný obraz přesně podle vašich představ.

Různé typy panelů nabízejí různou výhřevnost. Vybírejte tedy panel i podle toho, kolik metrů krychlových zvládne vytopit. Věděli jste, že i zrcadla mohou hřát? Koupelnové zrcadlo se tak nebude mlžit.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Britský princ Harry řekl, že je smutný, že musel vzdát svých královských povinností. Královně a lidem chtěl prý sloužit dál

35letý Harry to uvedl v projevu před zástupci své charitativní organizace na podporu lesothských dětí Sentebale Harry podle agentury Reuters řekl, že konečný výsledek není tím, co zamýšlel, jinak to podle něj však nebylo možné. 

Buckinghamský palác v sobotu oznámil, že princ Harry a jeho choť Meghan už nebudou disponovat titulem královská výsost, nebudou plnit pracovní povinnosti plynoucí z příslušnosti ke královské rodině a nebudou placeni z veřejných prostředků.

"Doufám, že snadněji pochopíte, k čemu jsme dospěli, že si nechám odstup od všeho, co jsem znal, abych učinil krok směrem k tomu, co bude doufám pokojnější život," prohlásil Harry. S manželkou Meghan předtím oznámili, že chtějí své povinnosti omezit, finančně se osamostatnit a žít střídavě v Británii a Severní Americe.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Miliardář Skala prodal budovu Albatrosu na Národní třídě, píše list

Bývalý Dům dětské knihy a sídlo nakladatelství Albatros na rohu Národní třídy a ulice Na Perštýně v Praze koupil od realitního magnáta Václava Skaly byznysmen Daniel Farnbauer. Uvedl to v pondělí deník E15. Albatros v minulých letech prodělal rozsáhlou rekonstrukci, která skončila loni na podzim. Osm z deseti podlaží si podle deníku následně pronajala coworkingová společnost Spaces.

Skala vlastnil Albatros jako fyzická osoba, nikoli přes svou Pražskou správu nemovitostí (PSN). Farnbauer budovu kupuje prostřednictvím firmy Real Estate Albatros. Ani jedna ze stran se k prodeji či výši transakce nevyjádřila.

Budova Albatrosu byla postavena ve druhé polovině 60. let minulého století podle návrhu architektů Stanislava France, Luďka Hanfa a Jana Nováčka. První větší renovaci zažila v 90. letech. Poté v budově sídlila Česká spořitelna, která ji prodala Skalovi v roce 2008.

Zdroj: ČTK
Další zprávy