Díky vestavným spotřebičům vypadá kuchyně stylově

Andrea Berniová
11. 4. 2012 4:27
Proč by spotřebiče ve vaší kuchyni nemohly vypadat méně nápadně?
Foto: EXX

Chcete mít kuchyni do puntíku sladěnou? Problémem mohou být elektrické spotřebiče. Ty jsou někdy výrazné a k celkové barvě kuchyně (třeba jejích skříněk), se leckdy nehodí. Jak ale dokázat, aby ta bílá myčka v kuchyni z tmavého dřeva nepůsobila rušivě? Nebo aby ta výkonná stříbrná mikrovlnná trouba nevypadala v běloskvoucí kuchyni tak výrazně? Řešením jsou vestavné spotřebiče.

Kuchyně může být materiálově téměř jednotná

Představte si, že vaše myčka nebo lednice má úplně stejný dekor jako zbytek kuchyně. Někdy byste hádali, že otevíráte spíše větší skříňku, ale překvapivě to může být lednice. Díky vestavěným spotřebičům je kuchyně sjednocená, působí harmonicky a stylově. A pokud například máte málo místa v koupelně, ale dost v kuchyni, můžete pračku přesunout do kuchyně. Když bude vestavěná, nikdo ji neuvidí.

Co třeba vestavná vinotéka?

A jaké vestavné spotřebiče můžete mít? Kromě již zmíněné myčky (ta je asi nejčastější), ledničky a pračky se běžně prodávají ještě vestavné trouby, varné desky (sklokeramické, indukční, plynové, elektrické i kombinované), digestoře, mikrovlnné trouby, mrazničky a dokonce i kávovary, vinotéky, grily a fritézy. 

Pokud plánujete novou kuchyni, je rozhodně potřeba promyslet, kam které vestavné spotřebiče umístíte a také jaké budou mít asi rozměry. Například u myčky se pravděpodobně budete muset rozhodnout, zda jí vyčleníte 45 nebo 60 centimetrů na šířku. Je také na vás, zda ovládací panel myčky bude vidět, anebo bude mít myčka jen madlo jako všechny ostatní skříňky a bude od nich zcela nerozeznatelná. S vestavnými spotřebiči je potřeba počítat a vyhradit jim dostatečný prostor.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 48 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy