Vestavěné skříně pomohou využít prostor i v malém bytě

Andrea Berniová
8. 3. 2012 6:04
Pokud bojujete s nedostatkem úložného prostoru, vestavěné skříně vám pomohou

Pokud v bytě nebo v domě bojujete s nedostatkem místa a uvítali byste více úložných prostor, zkuste vestavěné skříně. Ty totiž dokážou efektivně využít i malý prostor. Když si pořídíte skříň se zrcadly na dveřích, můžete i opticky zvětšit místnost. Typickým znakem vestavěných skříní je, že se dají zhotovit přímo na míru, takže přesně pasují do interiéru (na rozdíl od sériově vyráběných skříní a skříněk). 

Nejlepší je vybírat i barvu a materiál tak, aby pokud možno ladil s již dříve zakoupeným vybavením místnosti. Můžete zvolit vestavěnou skříň s klasickými dveřmi, které se otevírají směrem ven, anebo s těmi posuvnými. Ty se hodí do opravdu stísněných prostor.

Poličky nebo šuplíky?

Vnitřek skříně si zvolíte podle svého. Pokud do ní hodláte ukládat složené oblečení nebo věci menších rozměrů, může mít skříň uvnitř spoustu poliček se stejnými nebo různými rozestupy, anebo klasické šuplíky. Pokud do ní naopak plánujete uklízet vysavač či žehlicí prkno, může být celý prostor volný, případně se umístí několik poliček do horní části skříně. A jestli plánujete věšet si oblečení na ramínka, opět se hodí skříň s volným prostorem, ale navíc si do ní můžete nechat zabudovat tyč, na kterou všechna ramínka zavěsíte. Anebo zkombinujte všechno dohromady.

Ptejte se a vybírejte

Není problém umístit skříň třeba do podkroví, tedy pod skosený strop. Můžete mít i skříň s vnitřním osvětlením. Montáž skříní provádějí zpravidla odborní pracovníci a přesnost je v tomto případě velmi důležitá. Proto vybírejte pečlivě. Nejlepší je, když získáte kontakt na firmu od přátel nebo známých, kteří s ní mají dobré zkušenosti. Případně zkuste pročíst internetové diskuze, tam můžete také najít cenné rady zkušenosti.

 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Ondra ovládl na SP v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost

Adam Ondra vyhrál na Světovém poháru v Číně kvalifikaci v lezení na obtížnost, ve kterém se letos stal mistrem světa i Evropy. Český reprezentant byl jedním z osmi lezců, kteří vylezli až na vrchol obou kvalifikačních cest a může navázat na prvenství v předchozích závodech v Chamonix a Kranji.

S lídrem průběžného pořadí SP postoupil do nedělního semifinále z desátého místa také Jakub Konečný, který na takzvaný top dosáhl v prvním kole. A mezi 26 nejlepších se probojoval i Martin Stráník, který se na vrchol dostal při druhém pokusu.

V kvalifikaci lezení na rychlost se Ondrovi, české naději pro olympijský závod v kombinaci, podle očekávání tolik nedařilo a skončil padesátý. Ve své nejslabší disciplíně Ondra startuje kvůli umístění v žebříčku, na základě kterého bude moci v listopadu nastoupit do závodu v Toulouse, v němž bude ve hře účast na olympijských hrách. Na srpnovém MS v Japonsku se mu kvalifikovat do Tokia nepovedlo.

Do vyřazovacích bojů pro 16 nejlepších "sprinterů" nepostoupil ani vicemistr světa Jan Kříž, který obsadil 24. místo.

SP ve sportovním lezení v Sia-menu (Čína):

Rychlost:

Muži: 1. Čung Čchi-Sin (Čína), 2. Rudackij, 3. Děulin (oba Rus.), …v kvalifikaci 24. Kříž, 50. Ondra, 60. Stráník (všichni ČR).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Mawem (Fr.) 329, 2. Děulin 312, 3. Muhammad (Indon.), …10. Kříž 162.

Ženy: 1. Susantiová (Indon.), 2. Sung I-Ling (Čína), 3. Krasavinová (Rus.).

Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Sung I-Ling 460, 2. Jaubertová (Fr.) 355, 3. Susantiová 333.

Další zprávy