Bakala prodal herní studio Warhorse. Rok od hitu Kingdom Come, dostane přes miliardu

Ekonomika Ekonomika
13. 2. 2019 9:59
Vývojářská společnost Warhorse Studios má nového majitele. Ve středu jej koupila THQ Nordic prostřednictvím své dceřiné firmy Koch Media GmbH. Český Warhorse stojí za úspěšnou počítačovou hrou Kingdom Come: Deliverance, které se za první rok od uvedení prodaly zhruba dva miliony kopií.
Kingdom Come: Deliverance
Kingdom Come: Deliverance | Foto: Warhorse

Rakouské vydavatelství Koch Media zaplatilo za studio včetně jeho duševního vlastnictví 42 milionu eur (1,084 miliardy korun). I když počítačovou hru Kingdom Come z dílny Warhorse studios provázely potíže při vývoji a její vydání se několikrát odložilo, stala se během týdne od uvedení na populární herní platformu Steam hitem.

Hru financovali v době jejího vývoje sami hráči. Podle informací Hospodářských novin si z crowdfundingu hra odnesla zhruba 31,5 milionu korun. Část peněz poskytl Zdeněk Bakala. Studio rovněž sídlí v komplexu Forum Karlín, který donedávna Bakalovi patřilo.

"To, že se stáváme součástí rodiny THQ Nordic, je pro naše studio důležitým milníkem. Začali jsme jako malý start-up s partou nadšených vývojářů, kteří se nezalekli náročného projektu," řekl k prodeji studia Martin Frývaldský, výkonný ředitel Warhorse Studios.

Souhlasí s ním i původní většinový vlastník studia a investor Zdeněk Bakala. "Velmi mě těší, že jsem byl součástí úspěchu této české společnosti plné talentovaných lidí. Jejich tvrdá práce a kreativita přinesla studiu mezinárodní uznání a nyní i spojení s předním světovým vývojářem a vydavatelem her. Nový strategický investor pro studio představuje další možnosti růstu," řekl Bakala.

Poznámka: Zdeněk Bakala je majitelem společnosti Economia, která vydává i on-line deník Aktuálně.cz.

Rozhovor s Danielem Vávrou | Video:
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy