Žigulík parkoval 27 let na balkoně ve čtvrtém patře, z videa ze stěhování se stal hit

Eva Srpová Eva Srpová, Veronika Bucková
12. 12. 2018 12:40
Stala se z ní atrakce pro návštěvníky gruzínského města Tbilisi. Na balkoně čtvrtého patra činžovního domu parkovala Lada 2106, a to už pěknou řádku let. V roce 1991 ji sem nehal vytáhnout jeřábem její majitel poté, co jeho zbrusu novému vozu někdo přes noc ukradl kola.
Po 27 letech sundali jeřábem zaparkovaný žigulík ze 4. patra. Byl ikonou Tbilisi | Video: Evgenia D
Foto: Pavel Novozhilov, auto.ria.com

Majitel se rozhodl svůj plechový poklad ochránit tím, že si svůj bleděmodrý Žigulík nechal jeřábem vynést přímo na svůj balkon. Teď, po 27 letech, se ale obyvatelé domu rozhodli jednat, i proto, že majitel zemřel a Lada na balkoně dál chátrala.

Ze čtvrtého patra jí snesl jeřáb a z videa, které místní natočili, se stal hit na internetu. Auto se prý majitelé domu rozhodli prodat. Uvidí se, jakou má cenu auto, které od roku 1991 neujelo ani metr. 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy