Tak se vyrábějí škodovky v Číně. Supai a Ming Rui

Tak se vyrábějí škodovky v Číně. Supai a Ming Rui
Továrna v Ningbo - v průmyslové zóně zhruba 150 kilometrů od Šanghaje - funguje od loňského listopadu. Může vyrobit 300 tisíc automobilů za rok. V jejím sousedství jsou připravené volné plochy umožňující vznik druhého, stejně velkého závodu. Závod přišel na 40 miliard korun. O jeho financování, stejně jako všech ostatních aktivit v Číně, se rovným dílem podělily společnosti Volkswagen a čínská SAIC.
Továrna zajišťuje kompletní výrobu celé karosérie auta - tedy lisování dílů z plechu, jejich svařování, lakování a konečnou montáž.
Tento lis zvládá za minutu vyrobit patnáct dílů karosérie - například kapot, střech, blatníků, bočnic, dveří...
Armáda robotů zajistí svaření nejprve menších dílů karosérie a pak spojení větších celků (bočnic, střechy a podlahy) do základního tvaru vozu.
Foto: Aktuálně.cz
Radek Pecák Radek Pecák
26. 4. 2014 14:51
Nejmodernější továrna na výrobu vozů Škoda v Číně funguje od loňského listopadu. Podívejte se, jak armáda robotů vyrábí modely Octavia a Superb.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy