Nová auta z Číny: Jiný vkus, zlatý vůz, kopie i papaláši

Nová auta z Číny: Jiný vkus, zlatý vůz, kopie i papaláši
Některé prvky výbavy, které mají v Evropě jen automobily nejvyšších tříd, si mohou Číňané koupit i do poměrně obyčejných modelů. V tomto případě head up displej či systém zachycující při parkování polohu vozu z ptačí perspektivy.
Naopak interiéry mnohých vozů, zejména dodávek, za světovou konkurencí stále ještě hodně pokulhávají.
V Číně se stále objevují kopie evropských či japonských aut. Poznáváte rysy Toyoty Aygo z Kolína?
I velký koncern Dongfeng se před vyrobením modelu s označením 1 zřejmě hodně díval na současné modely Volkswagen.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
21. 4. 2014 15:00
Fotoreportáž: Autosalon v Pekingu patří minimálně z poloviny domácím automobilkám, které jsou v Evropě téměř neznámé. Zdejší trh je však veledůležitý pro všechny světové hráče.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy