Vůz, který mluví se semaforem a hraje bez reproduktorů. Víme, co se chystá pro auta budoucnosti

Jan Markovič Jan Markovič
26. 6. 2017 16:16
Continental není jen výrobcem pneumatik. Jeho inženýři pracují na vývoji celé řady technologií pro auta, která by se mohla objevit v blízké i vzdálenější budoucnosti. Autonomní řízení na dálnici, kontrola zdravotního stavu řidiče, komunikace mezi autem a jeho okolím nebo konec běžných reproduktorů. Byli jsme se podívat ve vývojovém centru Continentalu nedaleko Hannoveru, kde jsme se s technologiemi budoucnosti mohli seznámit. Podívejte se, co všechno auta budou umět.
Foto: Continental

Trained Parking

Parkování na dálkové ovládání už existuje, u svých vozů ho nabízí BMW nebo Mercedes-Benz. Novinka od Continentalu by ale mohla ještě usnadnit jeho používání. Pomocí aplikace a senzorů se auto napoprvé naučí cestu například od vrat směrem do garáže. Napodruhé už řidič může vystoupit a auto poslat přesně naučenou trasou. Po stejné cestě jede samozřejmě i obráceně při vyparkování.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy