Vosy v Praze. Městem se promenádovalo přes 250 Vesp, skútristek je čím dál víc

Vosy v Praze. Městem se promenádovalo přes 250 Vesp, skútristek je čím dál víc
Sraz, který pořádá Vespa club Praha, se koná každoročně, kvůli protipandemickým opatřením se letos stejně jako loni akce omezila pouze na průjezd městem.
"Doufáme, že příští rok to už konečně bude také se spaním v kempu, aby přijelo víc lidí," říká tisková mluvčí klubu a také spoluorganizátorka srazu Karolína Hornová (vlevo). Vpravo Tomáš Dostál, prezident klubu.
Řazení na jízdu v prostoru před holešovickou klubovnou.
I přesto, že ani letos nedojelo tolik skútrů ze zahraničí jako v letech před pandemií, podle Karolíny Hornové v koloně bylo asi 10 vespistů z Německa. Běžně ale na akci jezdí skútristi z Polska, Itálie, Rakouska.
Foto: Lukáš Bíba
Eva Srpová Eva Srpová
21. 6. 2021 13:21
V sobotu 19. června se hlavním městem projela kolona skútrů Vespa. Navzdory faktu, že se sraz musel i letos, stejně jako loni, omezit pouze na průjezd Prahou, tedy bez spaní a zábavy v kempu, na jízdu dorazilo zhruba 250 až 280 skútrů. Řidiček je ve štrúdlu rok od roku více. Podívejte se na fotky z letošní akce.
 

Právě se děje

před 2 minutami

Izrael po několika letech podnikl v Libanonu nálety

Izraelské letectvo se ve čtvrtek přihlásilo k prvním náletům v Libanonu za posledních několik let. Cílem přitom byla odpaliště raket. Informuje o tom agentura AFP. Na severní Izrael byly v z Libanonu ve středu odpáleny tři rakety. Útok si nevyžádal oběti.

"Armádní stíhačky cílily na odpaliště a infrastrukturu, z níž byly na Libanon odpáleny za účelem teroru rakety," uvedla izraelská armáda v krátkém prohlášení.

Izraelská armáda pravidelně bombarduje pozice palestinského islamistického hnutí Hamás v Pásmu Gazy a podniká nálety v sousední Sýrii, kde cílí na proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel bývalý ukrajinský premiér a vyjednávač se separatisty Marčuk

Bývalý ukrajinský premiér Jevhen Marčuk ve čtvrtek zemřel. Bylo mu 80 let, uvedla agentura Unian s odvoláním na politikovu manželku. "Černý den, zemřel Jevhen Marčuk. Srdce se zastavilo," napsala na sociálních sítích.

Marčuk kromě toho, že byl čtvrtým předsedou vlády nezávislé Ukrajiny, se svého času stal prvním šéfem její tajné služby SBU. Ještě jako studenta jej do svých řad podle dostupných informací zverbovala sovětská tajná policie KGB, v jejíchž řadách prošel celou škálou důstojnických hodností. Za prvního ukrajinského prezidenta Leonida Kravčuka na počátku 90. let minulého století byl také povýšen na armádního generála.

Za následujícího prezidenta Leonida Kučmy se stal vicepremiérem, vládu vedl v letech 1995 a 1996. Neúspěšně kandidoval na prezidenta. Později býval tajemníkem rady národní bezpečnosti a ministrem obrany. Dvakrát byl také zvolen poslancem.

V letech 2018 až 2019 byl hlavním ukrajinským vyjednávačem domlouvajícím příměří a výměny zajatců s proruskými separatisty, kteří od jara 2014 vedou ozbrojený boj proti ukrajinské armádě v Donbasu na východě země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy