Unikátní SUV od Škody, o kterém se málo ví? Trekka se stala jednou z hvězd na stánku veteránské show

Trekka byla autem pro novozélandské farmáře.
Auto jako podle pravítka? Hranatá Škoda Trekka vznikla na Novém Zélandě v roce 1966.
Za projektem stál nápad tamní společnosti Motor Industries International, která v šedesátých letech hledala možnosti, jak vyrábět užitkový vůz pro farmáře.
Konstruktéři firmy zaměřili na Škodu. Ta totiž i v době socialismu byla na Novém Zélandu známá – dovážela sem modely Octavia a pak i 1000 MB.
Trekka se začala vyrábět v roce 1966 a využívala právě pohon ze Škody Octavia. Šlo tedy o čtyřválcový motor o objemu 1,2 litru s výkonem 35 kW.
Foto: Archiv Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
26. 3. 2018 6:47
Škoda Trekka je předchůdcem novodobých SUV, vyrábět se začala na Novém Zélandu před více než padesáti lety. Mladoboleslavské muzeum si nyní jeden jediný pečlivě zrenovovaný exemplář pořídilo do sbírky a předvedlo ho na veteránské výstavě Techno Classica v Essenu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Americká vláda se zaměří na platby v kryptoměnách při kyberútocích, uvádí The Wall Street Journal

Americká vláda chce ztížit hackerům možnost využívat kryptoměny k ziskům při kyberútocích. Chystá několik kroků včetně sankcí, píše s odvoláním na zdroje obeznámené se situací deník The Wall Street Journal (WSJ). Platit by tato opatření podle listu mohla začít už příští týden.

Kabinet připravuje nové pokyny ohledně rizik spojených s usnadňováním takových plateb požadovaných jako výkupné při digitálních útocích. V plánu jsou pokuty a další postihy.

Další zprávy