Unikátní SUV od Škody, o kterém se málo ví? Trekka se stala jednou z hvězd na stánku veteránské show

Trekka byla autem pro novozélandské farmáře.
Auto jako podle pravítka? Hranatá Škoda Trekka vznikla na Novém Zélandě v roce 1966.
Za projektem stál nápad tamní společnosti Motor Industries International, která v šedesátých letech hledala možnosti, jak vyrábět užitkový vůz pro farmáře.
Konstruktéři firmy zaměřili na Škodu. Ta totiž i v době socialismu byla na Novém Zélandu známá – dovážela sem modely Octavia a pak i 1000 MB.
Trekka se začala vyrábět v roce 1966 a využívala právě pohon ze Škody Octavia. Šlo tedy o čtyřválcový motor o objemu 1,2 litru s výkonem 35 kW.
Foto: Archiv Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
26. 3. 2018 6:47
Škoda Trekka je předchůdcem novodobých SUV, vyrábět se začala na Novém Zélandu před více než padesáti lety. Mladoboleslavské muzeum si nyní jeden jediný pečlivě zrenovovaný exemplář pořídilo do sbírky a předvedlo ho na veteránské výstavě Techno Classica v Essenu.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy