Pracovat u Porsche se vyplatí. Automobilka dá letos zaměstnancům na odměnách v průměru čtvrt milionu

ČTK ČTK
21. 3. 2018 21:13
Porsche za loňský rok dosáhlo rekordních výsledků, automobilka prodává své vozy jako nikdy dřív. Právě proto vyplatí svým zaměstnancům tučné odměny, v průměru v přepočtu čtvrt milionu.
Porsche se ohromně daří, automobilka se proto rozhodla královsky odměnit i své zaměstnance.
Porsche se ohromně daří, automobilka se proto rozhodla královsky odměnit i své zaměstnance. | Foto: Porsche

Německá automobilka Porsche vyplatí zaměstnancům v reakci na dosažené rekordní výsledky v uplynulém roce 9656 eur (zhruba 245 000 Kč) na odměnách.

Podnik, který je stejně jako mladoboleslavská Škoda Auto součástí skupiny Volkswagen, to oznámil dnes ve Stuttgartu. Loni dostalo jeho 23 000 německých zaměstnanců navíc jen 9111 eur, připomněla agentura DPA.

Výrobce luxusních vozů zaznamenal za rok 2017 díky rekordnímu odbytu i rekordní tržby a zisk. Dodávky stouply o čtyři procenta na 246 000 vozů, obrat se zvýšil o pět procent na 23,5 miliardy eur (597,5 miliardy Kč) a zisk po zdanění o 19 procent na 3,14 miliardy eur.

Odměnu obdrží všichni zaměstnanci nezávisle na oboru činnosti a pozici v hierarchii firmy. Ti, kteří jsou noví nebo nepracují na plný úvazek, ale nedostanou částku celou.

Zhruba 120 000 zaměstnanců mateřského koncernu Volkswagen obdrží za loňský rok 4100 eur (více než 104 000 Kč) oproti 2905 eur (asi 74 000) o rok dříve.

Zaměstnanci Škoda Auto obdrželi loni poprvé na jednorázových odměnách víc peněz než jejich němečtí kolegové z koncernu Volkswagen. V průměru to bylo 90.000 Kč.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy