Kufr jako bezedná díra? Vybrali jsme 10 aut na jarní výlet s obřím zavazadlovým prostorem

Jan Markovič Jan Markovič
24. 3. 2018 15:01
Češi jsou známí milovníci velkých kufrů aut. Zejména na jaře, když vyráží na cesty. Naštěstí je na tuzemském trhu dostatek modelů vybavených obřími zavazadlovými prostory. Najdete je nejen mezi rodinnými MPV, ale i ve třídách SUV nebo kombíků. Sestavili jsme přehled aut, o která se zajímat, pokud se považujete také za typické české cestovatele.

Přehled jsme sestavili za pomoci dostupných dat ze serveru Vybermiauto.cz.

Audi Q7. Základní objem kufru 890 litrů

Luxusní SUV z roku 2015 se pyšní největším kufrem ve své kategorii vůbec. Není proto divu, že se nabízí i ve verzi se sedmi místy k sezení. Sedadla se podobně jako vzhůru výklopné dveře ovládají elektricky pomocí tlačítek. Platí to i pro kouli na přívěs. Auto se v Česku nabízí jen se třemi turbodiesely a jedním hybridním pohonem. Základní cena není z nejmenších, platí se minimálně 1 637 900 korun. Počítejte s celou řadou možných příplatků - doporučujeme natáčení zadní nápravy nebo vzduchový podvozek.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Banky a spořitelny v Česku se vyplatí. Za tři čtvrtletí dělá čistý zisk 70 miliard

Bankám a spořitelnám v Česku za tři čtvrtletí 2019 stoupl souhrnný čistý zisk meziročně o 7,74 miliardy Kč na 70,35 miliardy korun. Vyplývá to z dat, která zveřejnila Česká národní banka. Bilanční suma ke konci září činila 8,038 bilionu korun, což je proti konci roku 2018 nárůst o 558 miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Zeman sněmovně navrhl na post ombudsmanky bývalou ministryni spravedlnosti a vládní zmocněnkyni pro lidská práva Helenu Válkovou (ANO).

před 19 minutami

Prezident Zeman podepsal státní rozpočet na příští rok, počítá se schodkem 40 miliard

Prezident Miloš Zeman v pátek podepsal státní rozpočet na příští rok se schodkem 40 miliard korun, což je stejně jako letošní schválený schodek. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman řekl již v říjnu při prvním čtení rozpočtu ve sněmovně, že pokud ho sněmovna schválí, pak jej podepíše. Vyjádřil však výhrady k rozsahu podpory obnovitelným zdrojům energie a k počtu státních úředníků.

Celkové výdaje rozpočtu představují 1,618 bilionu korun a příjmy 1,578 bilionu korun. Mezi hlavní výdajové priority vlády v návrhu státního rozpočtu na příští rok patří zvýšení starobních důchodů, větší objem peněz na platy ve školství, zvýšení rodičovské nebo posílení rozpočtu ministerstva obrany. Průměrný důchod se má zvýšit v příštím roce asi o 900 korun.

Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je rozpočet prorůstový a proinvestiční. Opozice ho naopak kritizovala. Vládě vytýkala například, že v době růstu netvoří rezervy a málo investuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Alitalia zrušila kvůli stávce přes 350 letů, jeden do Prahy

Italská letecká společnost Alitalia dnes kvůli jednodenní stávce svých zaměstnanc zrušila přes 350 letů, včetně jednoho spoje do Prahy. Stávky vyhlášené čtveřicí odborů kvůli nejasné budoucnosti ztrátové firmy se vedle jejích pracovníků účastní také zaměstnanci letišť Malpensa v Miláně a Fiumicino v Římě a aerolinií Air Italy. Protest ovlivní i některé sobotní lety. Stávka zaměstnanců nízkorozpočtové aerolinky Easyjet, kteří se původně měli k protestu přidat, byla ale nakonec přesunuta až na 14. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy