Toyota už vyrobila přes 7 milionů hybridů a chystá nové typy

Radek Pecák Radek Pecák
20. 10. 2014 6:32
Během tohoto a příštího roku chce navíc automobilka svoji nabídku hybridů rozšířit o dalších patnáct aut.
Model Prius je pro Toyotu nadmíru důležitý.
Model Prius je pro Toyotu nadmíru důležitý. | Foto: Aktuálně.cz

Už přes sedm milionů vozů s hybridním pohonem prodala po celém světě japonská automobilka Toyota. 

V tiskové zprávě společnosti Toyota Motor Corporation se konstatuje, že celosvětové úhrnné prodeje hybridních modelů této automobilky přesáhly k 30. září celkový objem 7 milionů vozů (přesně 7,053 mil.)

Poslední milion se přitom podařilo prodat v rekordní době devíti měsíců.

V nabídce Toyoty bude 40 hybridů

V současnosti značka nabízí celkem 27 typů osobních automobilů s hybridním pohonem. Navíc ještě jeden s možností nabíjení baterií ze zásuvky.

Během tohoto a příštího roku chce navíc automobilka svoji nabídku hybridů rozšířit o dalších patnáct aut. První na řadě je Lexus RC 300h, jenž bude uveden na trh v druhé polovině letošního října.

Podle výpočtů automobilky Toyota pak hybridní vozy vyráběné touto společností k 30. září 2014 přispěly ke snížení emisí CO2  přibližně o 49 milionů tun.

Výpočet vychází z porovnání s vozy srovnatelné velikosti a jízdních výkonů poháněnými klasickým zážehovým motorem. Toyota rovněž odhaduje, že její vozy s hybridním pohonem pomohly ušetřit přibližně 18 miliard litrů benzínu (v porovnání s vozy podobné velikosti poháněnými klasickým zážehovým motorem).

První hybridní elektromobil Coaster vyrobila Toyota v srpnu roku 1997 a již o čtyři měsíce později přišla na trh první generace nejúspěšnějšího hybridního vozu světa - modelu Prius.

Jeho současná generace dostane příští rok nástupce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy