Slovenská továrna pomáhá Škodovce. Ve Volkswagenu se začal vyrábět Karoq

ČTK Eva Srpová ČTK, Eva Srpová
23. 10. 2020 12:08
V Kvasinách se nestíhá vyrábět Škoda Karoq tak, aby uspokojila velkou poptávku a čekací lhůty na vůz se neprodlužovaly na měsíce. Ve slovenské továrně Volkswagenu se proto zprovoznila linka, která s montáží modelu vypomůže.
Škoda Karoq
Škoda Karoq | Foto: Škoda Auto

Německá automobilka Volkswagen v pátek 23. října ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu kompaktního SUV Škoda Karoq. Výroba nového modelu zajistí práci pro 500 zaměstnanců. Závod vypomáhá s montáží modelu Karoq z kapacitních důvodů, objem výroby se má pohybovat v řádu desetitisíců ročně.

U dealerů se na objednané Karoqy aktuálně čeká týdny až měsíce. Karoq vyrábí částečně v Mladé Boleslavi a v Kvasinách na Rychnovsku, kde se staví spolu se sesterským modelem Seat Ateca.

Výroba Seatu se ale v Bratislavě zatím neplánuje. "Aktuálně zákazník na objednané SUV Ateca čeká zhruba dva až tři měsíce," řekl Filip Stoulil, šéf prodeje, marketingu a PR v českém zastoupení značky. "V závislosti na výbavovém stupni a jednotlivých prvcích výbavy se lhůta na dodání vozu Škoda Karoq v současnosti pohybuje mezi čtyřmi a pěti měsíci," informuje Tomáš Kotera, vedoucí komunikace v automobilce Škoda Auto.

Továrna VW v Bratislavě
V bratislavské továrně se aktuálně vyrábí devět modelů různých značek, z toho druhý model české automobilky Škoda. Dalším je elektromobil Citigo iV, jehož výroba ale letos končí. Na lince se dokončují poslední objednávky.

"Těší mě, že i přes náročné období v souvislosti s epidemií koronaviru se nám podařilo spustit výrobu nového modelu podle plánu," uvedl předseda představenstva a člen představenstva pro technickou oblast ve společnosti Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg. Rozhodnutí padlo už na podzim loňského roku, o Karoq je totiž enormní zájem už od spuštění výroby.

Karoserie pro model Karoq se budou nadále vyrábět v České republice, odkud se převezou na montáž do bratislavského závodu. Samotný podvozek už se staví přímo v Bratislavě.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Na východoindické pobřeží udeřil cyklón Nivar, jedna žena zemřela po zřícení stěny podmáčeného domu

Na východoindické pobřeží ve čtvrtek časně ráno místního času za doprovodu prudkého deště a vichru udeřil cyklón Nivar, kvůli kterému tamní úřady musely evakuovat desítky tisíc lidí. Informovala o tom agentura AFP. Střed bouře po mírném oslabení dosáhl pevniny ve 3:00 místního času (středa 23:00 SEČ) v oblasti zhruba 230 kilometrů jižně od Čennaí, ve státě Tamilnádu na jihovýchodě země. Cyklón doprovázel vítr o síle až 130 kilometrů za hodinu.

Prudký vichr ve státech Tamilnádu a Ándhrapradéš vyvracel stromy a sloupy elektrického vedení a vydatné srážky způsobily záplavy. Ve státě Tamilnádu si bouře vyžádala jeden život, když se na ženu zřítila stěna podmáčeného domu.

Nivar podle předpovědí Indického meteorologického úřadu (IMD) v následujících hodinách oslabí a zamíří na sever. Agentura však na twitteru varovala, že nebezpečí "ještě nepominulo, protože část cyklónu je stále nad mořem - i když je už střed nad pevninou".

Zdroj: ČTK
Další zprávy