Slavná automobilová jména, která upadla v zapomnění. Pamatujete si Primeru, Almeru nebo Vectru?

Jan Matoušek Jan Matoušek
28. 3. 2018 11:31
Podle informací britského magazínu Autocar se Toyota chystá ukončit výrobu řady Avensis, která se přitom v modelové nabídce objevuje již od roku 1997. Na vině jsou malé prodeje, kvůli nimž skončila už řada přímých konkurentů japonského sedanu či kombi. Nástupcem by se měla stát nová Toyota Auris, která chce mimo jiné i karoserií sedan pokrýt poptávku po vozu střední třídy. Jak už bylo řečeno, Avensis není jediným slavným jménem, které v dávné i nedávné historii skončilo ať už bez nástupce, nebo s pokračovatelem jiného jména. V následující grafice najdete výběr takových jmen.
Nová generace Pandy vyráběná od roku 2004 nejenže získala další ocenění, ale posloužila také jako základ pro vznik nové "pětistovky".
Nová generace Pandy vyráběná od roku 2004 nejenže získala další ocenění, ale posloužila také jako základ pro vznik nové "pětistovky". | Foto: Fiat

Fiat Panda

Mohlo by se zdát, že Panda je tady vlastně omylem. Pohled do současného portfolia evropského Fiatu napoví, že mini tohoto jména stále vzniká. Nechybělo však mnoho a podle medvěda by se jmenovala jen první veleúspěšná generace. Nástupce z roku 2004 totiž měl dostat označení Gingo, což se ale příliš nelíbilo Renaultu pro podobnost se jménem Twingo. Ještě před startem výroby tak Italové sáhli pro osvědčené označení.

 

Právě se děje

Další zprávy