Čínská auta se blíží do Evropy a budou se tu i vyrábět. Přímo v továrně Volva

Jan Markovič Jan Markovič
27. 3. 2018 14:51
Auta čínské výroby se dosud v Evropě neprosadila. Od roku 2019 se ale začnou vyrábět v belgické továrně automobilky Volvo. Značka Lynk & Co zaměřená na mladé řidiče totiž využívá její technologie.
Lynk & Co 01 sdílí platformu s crossoverem Volvo XC40. Má být zaměřen na mladší zákazníky.
Lynk & Co 01 sdílí platformu s crossoverem Volvo XC40. Má být zaměřen na mladší zákazníky. | Foto: Lynk & Co

Auta čínské značky Lynk & Co se začnou vyrábět v Evropě od roku 2019. V pondělí to potvrdila automobilka Volvo. Mohla by se tak nastartovat první evropská expanze aut z nejlidnatější země světa. Za značkou Lynk & Co stojí čínský koncern Geely, pod jehož křídla spadá právě i Volvo. Proto budou mít auta společný technologický základ.

V továrně v belgickém Gentu Volvo nyní produkuje své menší modely V60, V40 a XC40. Právě na společné platformě CMA stojí i první model Lynk & Co 01. Ten se už od roku 2016 prodává na čínském trhu. Auta z belgické továrny by měla putovat do evropských zemí a USA. Později se chystá ještě kompaktní sedan 03 a hatchback 04.

Auta  Lynk & Co mají být zaměřena na mladší řidiče než Volvo. Pomoci má nápadný design i dostupnější cena. Značka chce konkurovat Hyundai, Fordu nebo Volkswagenu. Neočekává se, že by investovala do vlastních showroomů. Vozy bude prodávat rovnou po internetu.

Zájem koncernu Geely o Evropu dosvědčuje i fakt, že se na tuzemských silnicích už testují maskované předprodukční vozy. Loni v květnu je potkal redaktor Aktuálně.cz na české dálnici. Podívejte se do galerie:

 

Právě se děje

před 57 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy