Podle britského serveru je nejzajímavějším bazarovým SUV Škoda Yeti. Podívejte se na vybranou Top10

Škoda Yeti je podle britského serveru whatcar.com nejzajímavějším automobilem kategorie SUV z druhé ruky
10. Nissan X-Trail (2007-2013): Japonské SUV mnohé zaujme svým robustním designem, a to zejména zákazníky, kteří si tak trochu hrají na drsňáky. K tomu však zároveň nabízí dostatek vnitřního prostoru, komfortní odpružení a typický vysoký posaz, kvůli kterému si mnozí lidé automobily kategorie SUV pořizují. Drsně se navíc X-Trail netváří jen naoko. Solidní světlá výška a kvalitní systém pohonu všech kol umožňují vyrazit mimo zpevněné cesty bez obav z uvíznutí.
10. Nissan X-Trail (2007-2013): Všechno však není tak růžové, jak byste od japonské značky mohli očekávat. Problém bývá s palivovým systémem turbodieselů, poruchová mohou být i turbodmychadla. Základem dobře fungujícího motoru je dodržení pravidelné servisní prohlídky, což by mělo mít každé dobře spravované vozidlo evidováno. Celkově je X-Trail dobrou volbou SUV z druhé ruky za solidní peníze.
9. Land Rover Freelander (2007-2014): Tradiční anglická značka nemůže ve výběru britských kolegů samozřejmě chybět. Předchůdce modelu Discovery Sport je ve své druhé generaci povedeným automobilem, který nabízí solidní výbavu a s ohledem na kompaktní rozměry i přiměřeně velký vnitřní prostor. Svým způsobem je to ideální automobil pro mladou rodinu a v Británii platí za jeden z nejoblíbenějších automobilů s pohonem 4x4.
9. Land Rover Freelander (2007-2014): Pro hovoří komfortní podvozek, prémiový interiér a nadčasový design, proti vyšší pořizovací cena a také trochu vyšší provozní náklady. Majitelé tohoto modelu si pak stěžují na spolehlivost při provozování v zimních podmínkách (problémy se startérem a palivovým systémem) a často na problematický a drahý servis. Problémy bývají občas s elektronikou kvůli zatékání vody.
Foto: Jiří Kaloč
Jiří Kaloč
26. 3. 2018 13:53
I když si novináři často myslí něco jiného, zákazníci mají většinou vlastní názor na to, co je a není pro ně při výběru automobilu důležité. A hlavně vědí, co nejvíce uspokojí jejich potřeby. Jenže novináři toho nenechají a stále radí a radí. Naposledy na britském serveru whatcar.com vybírali deset nejlepších SUV z druhé ruky. Překvapivou jedničkou jejich výběru se nakonec stal mladoboleslavský Yeti. Podívejte se, které další modely podle britských kolegů patří do "Top 10".
 

Právě se děje

před 25 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy