Škodovky dostanou nové interiéry. Prvním autem, ve kterém se představí, bude Scala

Eva Srpová Eva Srpová
7. 11. 2018 8:46
Mladoboleslavská automobilka informuje o novém konceptu interiérů, kterému bude dominovat centrální displej, podle Škody Auto prý největší ve třídě. Prvním autem, které ho dostane, bude Scala. Nástupce Rapidu Spaceback se oficiálně představí v prosinci v Tel Avivu, vyrábět se začne začátkem příštího roku.
Foto: Škoda Auto

První skica interiéru nové Scaly ukazuje několik zajímavostí. Škoda pracuje na plošné modernizaci infotainmentu. Vedle funkčnosti konektivity je ale podstatné i to, jak technika vypadá, a právě u nejbližší novinky mladoboleslavské automobilky dojde k radikálnějším změnám.

Centrální displej multimediálního rozhraní je umístěný vysoko na palubní desce, aby na něj řidič dobře viděl. Design se inspiroval u konkurenčních vozů, které rovněž aplikují "volně stojící" displeje.

Podle Škody bude tento "virtuální kokpit" největší ve třídě. Pod displejem designéři navrhli opěrku pod ruku, aby dotykové ovládání bylo co nejkomfortnější. Dotykový displej nižšího řádu má úhlopříčku 9,2 palce, ale virtuální kokpit s pěti různými typy zobrazení nabídne úhlopříčku 10,25 palce.

Výrazné dekory na přístrojové desce a ve výplních dveří mají novou, specifickou úpravu, která má napodobit "krystalickou strukturu", uvádí se v tiskové zprávě automobilky ke zveřejnění první skici. Jde o detail, který bude od této chvíle pro škodovky typický.

Výrobce také rozšiřuje služby Škoda Connect a Scalu bude možné zamknout nebo odemknout, aktualizovat software nebo mapy v navigaci pomocí mobilního telefonu.

Ačkoli Scala stojí na platformě, kterou využívá i například menší VW Polo, rozvor je maximálně natažený (2649 mm). I proto má nabídnout velkorysý prostor v interiéru. Škoda Auto uvádí, že na kolena pasažérů sedících vzadu je tu stejně místa jako ve větší Octavii. S objemem kufru 467 litrů se rovněž zařadí mezi vozy s nejprostornějším zavazadelníkem ve své automobilové třídě.

Oficiální premiéra Scaly se uskuteční v Tel Avivu 6. prosince. Výroba se naplno rozběhne už začátkem příštího roku. Automobilku čeká zásadní rok, uvede hned několik modelů, například elektrické Citigo, hybridní Superb, má se odhalit nová generace Octavie a také nové malé SUV.

Souhrnné portfolio modelů značky Škoda najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy