Škoda zase zdražovala svoje modely. Některé o tisícovku, Superb až o 24 tisíc korun

Jan Matoušek Jan Matoušek
21. 7. 2021 6:02
Modely Škoda se dočkaly dalšího zdražení. Naposledy mladoboleslavská automobilka zvedala ceny v březnu, teď se většina nabídky opět dočkala úprav ceníku. Zdražení je přitom různé, někde o pár tisícovek, jinde i o desetitisíce. Co všechno se v nabídce Škody změnilo, si můžete projít v následující galerii.

Jak se dozvíte v galerii, ceny se zvedly u většiny modelů Škoda, nikoliv však úplně u všech variant. Třeba Škoda Karoq stojí v základní verzi pořád stejně, nezměnily se ani ceny nové Fabie, která startuje na 329 900 korunách. 

"V některých případech došlo k výraznému zvýšení cen surovin na světových trzích," komentuje důvod zdražení mluvčí Škody Pavel Jína. Podle něj se automobilka snaží řadou opatření (například dlouhodobými smlouvami s dodavateli) minimalizovat dopady zvyšování cen surovin na konečnou cenu automobilů, nicméně plně je tato opatření nekompenzují. Proto je většina modelů o něco málo dražší než na jaře.

Foto: Škoda Auto

Škoda Fabia Combi Tour - zdražení o 5 tisíc korun

Zatímco nové Fabie se změny cen nedotkly, starší provedení, které se nadále vyrábí s karoserií kombi jako Fabia Tour, se dočkalo ceny navýšené o pět tisíc korun. Nově tak základní výbava Active stojí 334 900 korun. Nabídka pohonných jednotek se pak nezměnila, jedinou motorizací je litrový tříválec TSI o výkonu 70 kW s manuální nebo dvouspojkovou automatickou převodovkou.

Dva základní stupně doplňuje výbava Black, vycházející z vyšší linie Ambition. Co všechno za 30 tisíc korun navíc nabízí? Především černá 17palcová litá kola, černou masku chladiče a černé kryty zrcátek. Kromě toho má tato Fabia za nejméně 384 900 korun standardně též diodová přední a zadní světla, tempomat, Bluetooth nebo sportovní multifunkční kožený volant.

Aktuální ceník - Škoda Fabia Combi Tour

Active Ambition Black
1.0 TSI / 70 kW 334 900 Kč 354 900 Kč 384 900 Kč
1.0 TSI / 70 kW DSG 374 900 Kč 394 900 Kč 424 900 Kč
 

Právě se děje

před 15 minutami

Do USA dorazil nový čínský velvyslanec Čchin, vztah obou zemí má podle něj potenciál

Nový čínský velvyslanec ve Washingtonu Čchin Kang po příjezdu do země popřál Spojeným státům, aby zvítězily nad covidem-19 a prohlásil, že vzájemné vztahy obou zemí mají velký potenciál. Zatímco agentura Reuters zdůrazňuje pozitivní tón velvyslancových prvních slov, AFP se zaměřuje na jeho proslulou nesmlouvavost a agresivitu. Střídání na postu velvyslance přichází v době, kdy jsou vztahy mezi oběma mocnostmi značně napjaté.

Čchin, jemuž je 55 let, donedávna působil jako náměstek ministra zahraničí se zaměřením na evropské záležitosti. V letech 2006 až 2014 byl mluvčím ministerstva zahraničí a tehdy proslul jako plamenný obhájce politiky své země. Jeho předchůdce na diplomatickém postu Cchuej Tchien-kchaj vedl úřad osm let a byl tak nejdéle sloužícím čínským velvyslancem v USA. O Čchinově jmenování kolovaly zvěsti, ale Peking ho dříve nikdy nepotvrdil. Až  zveřejnil jeho fotografie v roušce s červenou vlajkou po příletu na Kennedyovo letiště v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy