Je nová Škoda Fabia dražší než konkurence? Porovnali jsme ji s Dacií, Korejci i Cliem

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 5. 2021 6:02
Čtvrtá generace Škody Fabia je českou automobilovou novinkou letošního roku. A přestože u dealerů se první kusy objeví až za několik měsíců, objednávat si malý hatchback mohou zájemci už dnes. Proto také Škoda neotálela a krátce po premiéře zpřístupnila konfigurátor vozu. Můžeme tak porovnat Fabii s konkurencí - vybrali jsme si proto přeplňované motory s výkonem kolem 70 kW.

Kompletní ceník nové Fabie

O čtvrté generaci Škoda Fabia jsme již napsali mnohé. Její kompletní představení najdete zde, porovnání s předchůdcem si můžete přečíst pod tímto odkazem. Nezbývá tak než konstatovat, že mezigeneračně malý hatchback docela hodně narostl, objemem kufru dokonce atakuje modely o segment vyšší. Hodně se změnil také interiér, kde se uplatňují prvky známé i ze Scaly nebo Octavie. Vzhledem k použití platformy MQB A0 pak auto mohlo dostat i celou řadu moderních asistenčních systémů, včetně částečně autonomní jízdy na dálnici, kterou předchůdce neměl.

Pod kapotu se nastěhovaly nové tříválce řady Evo, byť jejich výkon zůstal podobný jako u předchůdce, a vrací se i čtyřválec o výkonu 110 kW. V konfigurátoru je momentálně dostupný atmosférický litrový motor s výkonem 59 kW a manuální převodovkou, respektive přeplňovaný litrový motor s výkonem 70 nebo 81 kW. Silnější motor se vedle ručního pojí i s dvouspojkovým samočinným řazením. K dispozici jsou potom dvě výbavy - Ambition a Style. Základní Fabia stojí 329 900 korun, jak vypadá kompletní ceník doposud dostupných variant, najdete v tabulce.

Ceník - nová Škoda Fabia

Ambition Style
1.0 MPI / 59 kW 329 900 Kč 359 900 Kč
1.0 TSI / 70 kW 349 900 Kč 379 900 Kč
1.0 TSI / 81 kW 369 900 Kč 399 900 Kč
1.0 TSI / 81 kW DSG 409 900 Kč 439 900 Kč

Na následujících slidech pak přinášíme porovnání Fabie s některými konkurenty. Záměrně jsme vybrali vozy s přeplňovaným tříválcovým motorem o výkonu kolem 70 kW a manuální převodovkou. Snažili jsme se také zvolit vždy nejnižší možnou výbavu, která se s daným motorem pojí. Výjimku představuje pouze Dacia Sandero, u níž prostřední stupeň Essential postrádá celou řadu prvků, které konkurence nabízí. V jejím případě jsme tak sáhli po nejvyšší výbavě Comfort.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie obvinila muže, který ubodal britského poslance, z vraždy a přípravy teroristického činu

Z vraždy a přípravy teroristického činu britská policie obvinila Brita somálského původu Aliho Harbiho Aliho, který v pátek ubodal konzervativního poslance Davida Amesse. Pětadvacetiletý muž byl obviněn na základě závěrů vyšetřování protiteroristické jednotky. Jeho motiv byl podle vyšetřovatelů náboženský i ideologický, píše Reuters.

"Tato vražda má spojitost s terorismem, má souvislost s náboženskou i ideologickou motivací. Muž byl také obviněn z přípravy teroristického činu. Vyplývá to z přezkumu důkazů shromážděných metropolitní policií při vyšetřování," uvedl Nick Price, vedoucí divize speciální kriminality a boje proti terorismu britské prokuratury.

Ali Harbi Ali napadl nožem konzervativního zákonodárce Davida Amesse při jeho pátečním setkání s voliči. Amess svým zraněním na místě podlehl. Pachatel byl později zadržen na základě zákona o terorismu. Incident se odehrál v metodistickém kostele v Leigh-on-Sea v hrabství Essex, které Amess téměř 40 let zastupoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy