Škoda Rapid už získala cenu, i když se ještě neprodává

Radek Pecák Radek Pecák
9. 10. 2012 14:06
Vůz by ovšem nejvíce měly kupovat rodiny
Foto: Aktuálně.cz

Ještě před oficiálním uvedením na český trh, k čemuž dojde za týden, v sobotu 20. října, se novinka Škoda  Rapid stala fleetovou novinkou roku.

Nejnovější model mladoboleslavské automobilky cenu získal v rámci české ankety ALD Automotive Fleet Awards. Vítěze v ní volí stovka profesionálů z oblasti firemních vozových parků. Ti již měli možnost se s autem svézt.

"Zisk Fleetové múzy ještě před zahájením prodeje říká o kvalitách modelu Rapid vše," říká Petr Pečenka, ředitel Škoda Auto Česká republika. „Je to ocenění od profesionálů, kteří kladou důraz jak na férové pořizovací a provozní náklady, tak i na výhodný poměr ceny a nabízené hodnoty. Věříme, že model Rapid bude mít přinejmenším stejný úspěch také u svých hlavních zákazníků, kterými jsou české rodiny," dodal Pečenka.

Vůz se zařadí mezi fabii a octavii

Nový model se v nabídce značky zařadí mezi řady Fabia a Octavia. Ceny vozu Rapid začínají na 289 900 Kč za základní motorizaci 1,2 MPI/55 kW. 

Vozy jsou sériově vybaveny systémem ESC (Electronic Stability Control) a šesticí airbagů. Paleta motorizací zahrnuje čtyři benzinové a dva naftové motory.

Anketa ALD Automotive Fleet Awards je nejprestižnější akcí svého druhu v České republice. Vítěze vybírá stočlenná porota složená ze zástupců jak nejvýznamnějších společností České republiky, tak středních a malých podniků.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Zeman sněmovně navrhl na post veřejné ochránkyně práv bývalou ministryni spravedlnosti a vládní zmocněnkyni pro lidská práva Helenu Válkovou (ANO).

před 45 minutami

Alitalia zrušila kvůli stávce přes 350 letů, jeden do Prahy

Italská letecká společnost Alitalia dnes kvůli jednodenní stávce svých zaměstnanc zrušila přes 350 letů, včetně jednoho spoje do Prahy. Stávky vyhlášené čtveřicí odborů kvůli nejasné budoucnosti ztrátové firmy se vedle jejích pracovníků účastní také zaměstnanci letišť Malpensa v Miláně a Fiumicino v Římě a aerolinií Air Italy. Protest ovlivní i některé sobotní lety. Stávka zaměstnanců nízkorozpočtové aerolinky Easyjet, kteří se původně měli k protestu přidat, byla ale nakonec přesunuta až na 14. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy