Škoda nechce říct, jak nazve nástupce Rapidu. Vyberte nejlepší jméno z její historie

Jak se bude jmenovat nová Škodovka? Hlasujte.
Proč nepokračovat ve jménu předchůdce? Škoda se na to zatím moc netvářila. Předchozí Rapid přišel na trh v roce 2012 s karoserií liftback. Jeho nástupce však bude dostupný jen jako hatchback.
Jméno Rapid má v nabídce Škody tradici. V osmdesátých letech se tak jmenovalo kupé postavené základech sedanu Škoda 742.
A ještě předtím v letech třicátých a čtyřicátých nesl stejné označení automobil střední třídy. S jedním z předválečných Rapidů objeli pánové Břetislav Jan Procházka a Jindřich Kubias zeměkouli.
Škoda Spaceback? Současný Rapid Spaceback je v nabídce automobilky od roku 2013.
Foto: Škoda Auto
Martin Přibyl Martin Přibyl
9. 10. 2018 6:02
Mohl by to být znovu Rapid, Spaceback, Felicia nebo snad Favorit? Pojďte se s námi probrat historickými modely Škody, jejichž jména automobilka v současné době nepoužívá nebo je brzy používat nebude. Pak už stačí jen vybrat, které by se vám líbilo nejvíc. Hlasovat můžete níže.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy