Uvnitř nástupce Rapidu: Škoda ukázala skicu interiéru studie Vision RS

Martin Přibyl Martin Přibyl
6. 9. 2018 11:35
Palubní desky škodovek projdou zásadní proměnou. Koncept Vision RS potvrzuje odklon od stávajícího pojetí interiéru mladoboleslavské automobilky. Ukáže se na autosalonu v Paříži.
Podívejte se, jak v centru Prahy vznikal návrh interiéru studie Vision RS. | Video: Škoda

Škoda Rapid se chystá příští rok do automobilového důchodu (přečtěte si recenzi současného provedení Spaceback). První ochutnávka toho, jak by mohl vypadat její nástupce, který by podle všeho měl nést tradiční jméno Felicia, se ukáže na pařížském autosalonu.

Minulý týden Škoda ukázala první skici jeho zevnějšku, dnes představila náčrt palubní desky. Ta potvrzuje trend nastolený studií malého crossoveru Vision X - interiéry Škodovek projdou výraznou proměnou.

Vizuálně odlehčené palubní desce, jejíž linie přebírají vnější tvar masky chladiče, totiž dominuje volně stojící displej infotainmentu, až pod ním jsou umístěny výdechy a ovládací panel klimatizace. Modely jako Rapid nebo Octavia přitom dosud měly výdechy klimatizace nad obrazovkou palubního systému a jejich palubní desky působily o poznání opticky mohutnějším dojmem.

Nové řešení je v současné době trendem a pomáhá ergonomii - "plovoucí" LCD nenutí při kontrole mapy na navigaci k takovému odhlédnutí od silnice před autem.

Interiér zaujme sportovními detaily, světelnými efekty i novým rozvržením ovládacích prvků.
Interiér zaujme sportovními detaily, světelnými efekty i novým rozvržením ovládacích prvků. | Foto: Škoda Auto

Pokud celkové pojetí palubní desky symbolizuje odklon od zavedených pořádků, výběr materiálů v interiéru studie je naopak pro škodovácké koncepty poměrně tradiční: dekor palubní desky tvoří ručně broušený křišťál od firmy Lasvit, sportovní nádech konceptu má dokreslit karbonový kompozit z recyklovaného polyesteru.

V křišťálovo-karbonovém vnitřku Visionu RS se nezapomnělo ani na sportovní odkazy (středový tunel v podobě prostorového rámu, látková poutka místo madel ve dveřích, "mířítko" na volantu) a praktické drobnosti: ve výplních dveří jsou speciální přídržné gumičky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Ekonomická nálada v EU se v listopadu zhoršila, snížila se i v Česku

Ekonomická nálada v Evropské unii se v listopadu zhoršila, její index klesl o 1,1 bodu na 116,5 bodu. Ve své zprávě to dnes oznámila Evropská komise (EK). V České republice se index ekonomické nálady snížil na 91,6 bodu z říjnové hodnoty 92,3 bodu.

Ke zhoršení ekonomické nálady v EU velkou měrou přispěla slabší spotřebitelská důvěra. Domácnosti znepokojuje nová vlna šíření koronaviru a hrozba nových restriktivních opatření, poznamenala agentura Reuters.

V České republice se index spotřebitelské důvěry podle údajů EK propadl na minus 16,8 bodu z říjnových minus 7,6 bodu. Nálada se v Česku zhoršila také ve službách a maloobchodě, zlepšila se nicméně v průmyslu i ve stavebnictví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy