Seat představuje Ibizu a Leon s pohonem na LPG

Zbyněk Klíč
23. 11. 2011 9:36
Seat Leon spotřebuje 9,5 litru LPG na 100 kilometrů, Ibiza 7,6 litru
Foto: Seat

Seat rozšiřuje svou nabídku o nové verze s nízkými emisemi a provozními náklady. Kromě tradičních modelů Ecomotive dostanou zákazníci na českém trhu na výběr také modely Ibiza 1.6 LPG a Leon 1.6 LPG, upravené pro spalování alternativního paliva LPG.  

Pohon obou nových modelů Seat obstarává zážehový čtyřválec 1,6 litru v provedení Bi-Fuel, které umožňuje provoz jak na zkapalněný plyn propan-butan (LPG), tak na benzin. Pod kapotou modelu Leon dosahuje jednotka Bi-Fuel při provozu na benzin nejvyššího výkonu 75 kW (102 k). V tomto provozním režimu má průměrná spotřeba benzinu hodnotu 7,3 litru na 100 kilometrů, po přepnutí na LPG se výkonové parametry nepatrně sníží na 72 kW/98 k a spotřebu LPG na 9,5 l/100 km.  

Seat Ibiza 1.6 LPG s pětistupňovou mechanickou převodovkou poskytuje nejvyšší výkon 59 kW (80 k). Z 0 na 100 km/h zrychlí za 12,2 s a jeho nejvyšší rychlostí je 174 km/h. Průměrně spotřebuje 6,0 litru benzinu na 100 kilometrů (emise CO2 139 g/km), resp. 7,6 litru LPG na 100 kilometrů (emise CO2 123 g/km).

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy