První Porsche schované v kostce stojí v centru Prahy. Automobilka vystavuje unikát kolemjdoucím

Obdivovat zdarma dokonalou repliku prvního Porsche 356 je možné přímo v centru Prahy.
Toto je první Porsche 356 roadster. Vzniklo v roce 1948, tedy přesně před 70 lety. Autorem karoserie byl Friedrich Weber a vyráběl ji prý dva měsíce.
Prototyp roadsteru č. 1 byl schválen do provozu 8. června 1948. A zažil opravdu hodně.
Bohužel měl nehodu, ale ještě mu byla dopřána oprava. Pak byl ale také přestavěn, ztratil původní podobu. Jak Porsche přiznává, nešlo už auto vrátit do původního stavu.
Jenže 70 let se slaví jen jednou, a tak se automobilka rozhodla své oslavy pojmout pečlivě. Postavila s pečlivostí sobě vlastní dokonalou repliku Roadsteru číslo 1.
Foto: Porsche ČR
Eva Srpová Eva Srpová
22. 6. 2018 15:52
Automobilka Porsche slaví letos 70 let od svého založení. Unikátní repliku modelu Porsche 356 roadster číslo 1 přivezla do Prahy a vystavuje ji ve speciální skleněné kostce přímo na Klárově v centru Prahy. K vidění bude do neděle 24. června.
 

Právě se děje

před 11 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy