Přes 300 Fiatů: Unikátní vozy se vystavují v Praze, nechybí ani auto po Karlu Gottovi

Fiat 500 Abarth
Výstavu při příležitosti oslav 120 let od založení značky pořádá Fiat klub Praha, Fiat Car Classic ve spolupráci s Autocentrem Dojáček, zastoupení výrobce a Autoklub ČR.
Kolem Trojského zámku se sjelo přes 300 aut mnoha značek, akce je pro fanoušky zdarma. Oficiálně se výstava otevřela v sobotu v dopoledních hodinách, končí v neděli 22. září odpoledne.
Zde model Fiat X 1/9, na akci jich je k vidění hned několik.
Kolem tohoto exponátu se neustále tvořil hlouček, zajímal hlavně děti.
Foto: Libor Fojtík
Eva Srpová Eva Srpová
22. 9. 2019 6:23
V parku před Trojským zámkem v Praze se o víkendu koná výstava při příležitosti oslav 120 let od založení značky. Organizátorům se podařilo něco v českém prostředí neobvyklého - na jednom místě se setkalo přes 300 aut značek Fiat, Alfa Romeo, Lancia, a také pár kousků dalších značek koncernu Fiat. K vidění jsou ještě během neděle 22. září do 16. hodin.
 

Právě se děje

před 10 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy