reklama
 
 

Potvrzeno: Daimler se dohodl s Geely. Smart se bude vyrábět v Číně

28. 3. 2019 17:33
Německý automobilový koncern Daimler se dohodl s čínskou automobilkou Geely na založení společného podniku, který bude mít na starosti další rozvoj jeho značky malých vozů Smart. Oznámila to dnes firma.

Podle dohody bude nová generace automobilů smart s elektrickým pohonem vyráběna v čínské továrně. Globální prodej těchto vozů by měl začít v roce 2022. "Společně (s Geely) budeme navrhovat, vyvíjet a v Číně pro světový trh vyrábět příští generaci elektrických vozů smart," uvedl šéf Daimleru Dieter Zetsche.

Do příchodu nové generace v roce 2022 bude Daimler pokračovat ve výrobě současné generace vozů smart v továrně ve francouzském Hambachu a ve slovinském závodě. V Hambachu bude Daimler v budoucnosti vyrábět malé elektromobily značky Mercedes-Benz. "Tím budou v tomto závodě dalšími investicemi zajištěna pracovní místa," upozornil Zetsche.

Společnost Geely v loňském roce koupila v Daimleru téměř desetiprocentní podíl a stala se jeho největším akcionářem. V říjnu pak firmy založily v Číně společný podnik na zprostředkování jízd luxusními vozy.

autor: ČTK | 28. 3. 2019 17:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama