MPV ještě nejsou mrtvá. Populární Peugeot dostal nové jméno a už není jen osobní dodávkou

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 8. 2018 16:09
Peugeot Partner již v nové generaci nekoupíte. Francouzská automobilka se však oblíbeného MPV, které je odvozeno od dodávky, nezbavila, pouze jej v rámci firemní politiky přejmenovala na Rifter (užitková verze dál zůstává Partnerem). To stejné ostatně postihlo loni i osobní verzi řady Expert, která se nyní jmenuje Traveller. Zpět však ke kompaktnímu modelu, který aktuálně vstupuje na český trh. Co všechno vůz nabízí a kolik stojí, najdete v následující galerii.

Typický Peugeot

Zatímco první generace Partneru vypadala hodně jako dodávka, Rifter už je spíše osobním vozem, i když i on existuje v užitkové verzi. Podobně jako například nová 508 má i kompaktní model v předních světlech "zařízlé" diody pro denní svícení. O tak výrazný prvek jako v případě modelu střední třídy však nejde. Zadní partie jsou více podobné končícímu Partnerovi, reflektory však již v základu disponují grafikou "tří drápů", tolik typickou pro každý nový Peugeot.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy