Panika je zbytečná. Ne všechny kamery rozdávají pokuty. Víte, jak je poznat?

Jan Markovič Jan Markovič
26. 7. 2018 6:15
Zdá se, že pasti na řidiče číhají na každém rohu. Zejména pražské ulice jsou plné kamer, kterých se řidiči často až panicky bojí. Prudce před nimi brzdí, aby nezaznamenaly jejich rychlost. Většina z kamer ale přesto pokuty nerozdává. Slouží jen k počítání dopravy. Na poslední stránce codagrafiky najdete, jak se liší od těch "skutečných", na jejichž základě policisté udělují pokuty.
Foto: Jan Markovič

Most Barikádníků

Nejnovější stroj na pokuty v Praze najdete na mostě Barikádníků. Jde o rozšíření měřeného úseku, který byl v ulici V Holešovičkách směrem na Teplice. Řidiči dodržovali padesátku až v zastavěné oblasti, ačkoliv platila i na mostě. Nově dostanou pokutu i za překročení rychlosti právě zde. Tady se tedy vyplatí dávat pozor.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy