Proti Fabii bez klimatizace a s lepší bezpečností. Do Česka přichází nový Opel Corsa

Jan Matoušek Jan Matoušek
26. 11. 2019 6:02
Krátce po druhé generaci Peugeotu 208 přijíždí do segmentu malých aut další silný hráč. Opel Corsa v šesté generaci technicky odpovídá zmíněnému francouzskému modelu, designově se však významně odlišuje. A jiné jsou i české ceny a složení výbavových stupňů. Podívejte se na ceny někdejšího bestselleru a porovnejte je nejen s Peugeotem, ale třeba i Škodou Fabia.
Foto: Opel

Opel Corsa - od 289 990 Kč

Rozměry (d/š/v): 4060/1765/1433 mm
Rozvor náprav: 2538 mm
Kufr: 309/1015 l

Představení šesté Corsy musíme začít rozměry. Ty se odvíjí od platformy CMP koncernu PSA, kterou používá i třeba nový Peugeot 208 a dostanou ji i další modely koncernu. Opel se tak mezigeneračně zvětšil ve všech směrech pouze s výjimkou výšky - nováček je o 48 mm nižší. Zvětšil se i kufr. Ve třídě malých aut pak jde o mírně nadprůměrné hodnoty - třeba korejští soupeři mají mezi nápravami více, taková Škoda Fabia ale výrazněji ztrácí.

Pod kapotou nečeká ty, kteří již zkoumali ceník nového Peugeotu 208, také žádné velké překvapení. Nabídka jednotek věrně kopíruje francouzského sourozence a začíná u atmosférického tříválce 1.2 s výkonem 55 kW a manuální pětistupňovou převodovkou.

Všechny ostatní jednotky mají ve standardu manuál se šesti stupni. Týká se to tedy přeplňovaného tříválce 1.2 Turbo o výkonu 74 kW i naftové patnáctistovky 1.5 CDTI o výkonu 75 kW. Vrchol nabídky představuje 1.2 Turbo s 96 kW, který má standardně osmistupňovou automatickou převodovku. Ta se za příplatek nabízí i pro slabší 1.2 Turbo.

V budoucnu také dorazí elektrická verze Corsa-e s výkonem 100 kW a udávaným dojezdem 340 km.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy