Přehled nejlevnějších aut do zásuvky v Česku. Některá už stojí stejně jako diesely

Jan Matoušek Jan Matoušek
25. 9. 2019 6:02
Masové rozšíření elektrických aut je v České republice zase o něco blíže. Škoda totiž začala prodávat městské Citigoe iV, které se stalo nejlevnějším elektromobilem (nepočítáme-li například Aixam pro náctileté řidiče či čínské modely s rychlostí pod hranici 100 km/h) na českém trhu. Podívejte se, jaká je (a bude) v Česku nabídka elektrických vozidel s cenou do milionu korun.
Foto: Škoda Auto

Škoda Citigoe iV - od 429 900 Kč

Výkon: 61 kW / 212 Nm
Kapacita baterie: 36,8 kWh
Spotřeba: 14,8 kWh/100 km
Dojezd: až 260 km
Cena od: 429 900 Kč

Škoda Citigoe iV je nejnovějším elektromobilem na českém trhu a plně nahrazuje předchozí spalovací Citigo. Dodávat se bude jen s pětidveřovou karoserií a výkonem 61 kW. Automobilka udává dojezd až 260 km s dodatkem, že se bude odlišovat podle profilu cesty, vliv na něj bude mít také počasí a řada dalších faktorů. Vzhledem k tomu, že je však vůz určen primárně do města, by daná vzdálenost měla na denní dojíždění stačit.

Škoda udává, že z běžné 230V zásuvky zabere nabití na 80 % kapacity baterie 12,5 hodiny. Rychlonabíječka s výkonem 40 kW znamená stejnou kapacitu dostupnou za 60 minut.

Minivůz je dostupný jen v jediném stupni Style za nejméně 429 900 korun. Ten nabízí třeba udržování v jízdním pruhu, automatickou klimatizaci, rádio s šesti reproduktory, multifunkční kožený volant, elektrická přední okna a zrcátka, mlhovky nebo 16palcová litá kola. Příplatky jsou řešeny prostřednictvím paketů. Pro prvních 500 zákazníků pak Škoda ve spolupráci s ČEZ připravila rok nabíjení zdarma. Na stojanech energetické firmy tak prvních 12 měsíců nezaplatíte za elektřinu ani korunu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy