Olympijská vítězka Samková bude tváří nového auta z Kolína

Radek Pecák Radek Pecák
8. 3. 2014 6:19
Toyota měla štěstí, když začala snowboardistku podporovat ještě před začátkem olympijských her v Soči.
Olympijská vítězka Eva Samková si v Ženevě vyzkoušela, jak se jí v novém voze bude sedět
Olympijská vítězka Eva Samková si v Ženevě vyzkoušela, jak se jí v novém voze bude sedět | Foto: Aktuálně.cz

Ženeva - Doslova šťastnou ruku mělo tuzemské zastoupení automobilky Toyota, když vloni na konci roku vyhovělo žádosti nového manažera snowboardistky Evy Samkové  a podepsalo s ní smlouvu o oficiálním partnerství.

Eva Samková se totiž letos v únoru na olympiádě v Soči stala vítězkou ženského snowboardcrossového závodu.

Na závody a tréninky po evropských horách tak nadále bude jezdit v Toyotě Auris Touring Sports, ale navíc se stane i oficiální tváří nového modelu Aygo. Ten se vyrábí v České republice.

Eva Samková si již automobil byla prohlédnout přímo na ženevském výstavišti, kde si vůz odbývá svoji světovou premiéru.

Svůj vůz dostane olympijská vítězka k užívání až v polovině roku, kdy z výrobních linek kolínské automobilky sjedou první exempláře nové generace tohoto minivozu.

Eva Samková pózovala v Ženevě fotografům a pak si prošla i celý autosalon
Eva Samková pózovala v Ženevě fotografům a pak si prošla i celý autosalon | Foto: Aktuálně.cz

Eva Samková pozvání do Ženevy přivítala. „Po dlouhých oslavách zlatého úspěchu a opětovně rozjetém náročném tréninku na další dva svěťáky je pro mne procházka mezi auty parádním relaxem. Jsem nadšená, že mohu být ambasadorem automobilu, který vyrábí lidé u nás doma v České republice,“ svěřila se online deníku Aktuálně.cz.

Jeho design se jí líbí. „Určitě chci bílé auto a nechám si ho vyzdobit grafikou, která mi přinesla štěstí v Soči,“ říká. Na autě tedy budou vyobrazeni pro ni typičtí vlci. 

Nevadí jí, že Toyota Aygo je malý vůz. „Malé auto je do města mnohem lepší, lépe se s ním parkuje a samozřejmě je kvůli nižší spotřebě i mnohem ekologičtější,“ svěřila se.

I když měla možnost si zvolit i vůz s automatickou převodovkou, dala přednost manuálnímu řazení. „Jsem od taťky vycepovaná, abych včas podřazovala, navíc automatická převodovka zvyšuje spotřebu a já mám radši auta s nízkou spotřebou.  I když se přiznám, že ráda jezdím rychle,“ dodala.

Kromě Toyoty má v současné době za partnery ještě řadu dalších firem. Toyota je však společně s Red Bullem jedna ze dvou hlavních. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
Další zprávy